Piątek, 24 marca
Imieniny: Katarzyny, Marka
Czytających: 4698
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Ile kosztuje założenie i prowadzenie strony internetowej?

Piątek, 17 lutego 2023, 10:29
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Ile kosztuje założenie i prowadzenie strony internetowej?
Fot. użyczone
Od czego zależy sukces biznesu w Internecie? Z pewnością będzie to odpowiednia strategia, atrakcyjna oferta czy optymalny budżet. Trudno wyobrazić sobie jednak skutecznie działającą firmę online bez własnej witryny. Chociaż jest to dodatkowy koszt dla każdego przedsiębiorcy, to często decyduje o powodzeniu promocji w sieci. Jeśli wciąż wahasz się, czy taka inwestycja się opłaca, to przeczytaj ten artykuł. Sprawdź, ile kosztuje nie tylko założenie, ale również prowadzenie strony internetowej. Przekonaj się, jakie czynniki wpływają na cenę projektu WWW.

Ile kosztuje strona internetowa?

Na początku działań – zarówno w biznesie, jak i online – wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy, że obecnie wręcz koniecznością stała się budowa własnej witryny WWW. W końcu na popularności zyskują inne formy komunikacji z klientami np. media społecznościowe. Jednak najskuteczniej o lepszą rozpoznawalność firmy i oferty można zadbać dzięki stronie internetowej.

Potwierdzają to zarówno liczne korzyści (poprawa wyników sprzedażowych, większy zasięg i zaufanie odbiorców, lepszy wizerunek marki czy promocja oferty 24/7), jak i statystyki – coraz więcej konsumentów przed podjęciem decyzji o zakupie szuka informacji o produkcie lub usłudze na firmowych witrynach.

Strona WWW jest więc opłacalną i kluczową inwestycją dla Twojej działalności w sieci. Wciąż nie wiesz, czy warto, bo obawiasz się wysokich kosztów – zarówno założenia, jak i utrzymania? Czytaj dalej, a dowiesz się, od czego zależy cena projektu WWW i poznasz działania oraz elementy, za które musisz zapłacić w ramach prowadzenia witryny.

Koszt założenia strony internetowej – od czego zależy?

Zdajemy sobie sprawę, że możesz mieć wiele wątpliwości przed założeniem witryny. W końcu trudno jednoznacznie określić, ile kosztuje strona WWW. Przede wszystkim dlatego, że stanowi ona wypadkową potrzeb Twojego biznesu, a to nadaje jej unikalny charakter.

Mimo to w Twojej głowie mogą pojawiać się kolejne pytania: komu powierzyć przygotowanie projektu, jakie są plusy i minusy poszczególnych wykonawców, czy cennik jest najważniejszy. Jednak tylko pozornie pozostają one bez odpowiedzi. Otóż na ostateczną cenę założenia strony internetowej wpływa wiele elementów.

Rodzaj witryny

Każdy biznes ma różne potrzeby, do których warto dopasować rodzaj strony. Im masz więcej oczekiwań i wymogów wobec projektu, tym więcej zapłacisz.

Nie dziwi więc, że najprostsza witryna typu one-page kosztuje mniej niż strona dedykowana. W pierwszym przypadku zyskujesz wizytówkę firmy bez zaawansowanych funkcjonalności, a w drugim witrynę dostosowaną do wymagań (Twoich i klientów) z użytecznymi modułami oraz licznymi podstronami.

Stopień skomplikowania projektu

Założenie strony WWW to niełatwy proces, w który zaangażowani są m.in. programiści, copywriterzy czy graficy. Dlatego, im bardziej skomplikowany projekt, tym więcej specjalistów musi nad nim pracować – co automatycznie wiąże się ze wzrostem ceny. Na ostateczny koszt wpływa też liczba potrzebnych dodatków i funkcjonalności.

Pamiętaj, że wraz z większymi możliwościami w zakresie rozwoju witryny w przyszłości wzrośnie również jej cena.

Liczba podstron

Czynnik ten nierozerwalnie wiąże się z poprzednimi. Warto jednak w tym miejscu podkreślić, że decydując się na kolejny moduł czy zakładkę, musisz stworzyć dla nich dedykowaną zawartość i układ. A przygotowanie każdej podstrony wymaga indywidualnego podejścia, co z pewnością odbije się na ostatecznej cenie.

Czas realizacji

Wiesz już, że liczba podstron oraz skomplikowanie i wielkość projektu wpływają na cenę założenia strony internetowej. Jak się okazuje, to właśnie od tych czynników zależy także czas realizacji. Stworzenie witryny to proces składający się z kilku ważnych etapów, a każda godzina pracy kolejnych specjalistów wpływa na ostateczny koszt.

Wykonawca projektu

Oczywiście to jeszcze nie wszystko. Na cenę mogą mieć wpływ również takie czynniki jak: ilość i jakość treści, liczba wersji językowych, zakres rozbudowy czy wymagania funkcjonalne. Jednak koszty przygotowania projektu zależą przede wszystkim od wykonawcy. Możesz zdecydować się na:
• kreatory stron WWW – umożliwiają stworzenie witryny bez większej wiedzy i przy ograniczonym budżecie, ale wiążą się z niewielkimi perspektywami w zakresie rozbudowy;
• platformy oparte o system CMS – choć pozwalają na samodzielne modyfikowanie wyglądu i zawartości strony, to oprogramowania dedykowane, Open-Source (najpopularniejsze), SaaS i licencjonowane mają też sporo wad – np. wymagają obsługi witryny we własnym zakresie i wiążą się z różnymi kosztami;
• współpraca ze specjalistami – rozwiązanie, w którym to Ty decydujesz, ile wydasz, ponieważ wybierasz pakiet, który spełnia Twoje oczekiwania i potrzeby w największym stopniu. Chcesz otrzymać darmową wycenę? Wejdź na https://wenet.pl/oferta/strony-www i wypełnij formularz.

Opłaty związane z prowadzeniem strony internetowej

Stworzenie projektu WWW to spore przedsięwzięcie. Jednak musisz pamiętać, że utrzymanie witryny to proces ciągły, który będzie wymagał od Ciebie kolejnych inwestycji – zarówno czasu, jak i pieniędzy. Na koszty prowadzenia strony internetowej składa się bowiem kilka kluczowych działań, takich jak np.:
• zakup i utrzymanie hostingu, czyli usługi udostępniania miejsca na serwerze, którą musi charakteryzować stabilność, szybkość i bezpieczeństwo;
• rejestracja i dzierżawa domeny, czyli unikalnego adresu internetowego, który skłoni internautów do odwiedzenia witryny;
• instalacja certyfikatu SSL zapewniającego bezpieczeństwo oraz poufność danych;
• administracja stroną WWW, która obejmuje – bieżące aktualizacje, regularne kopie zapasowe, wdrażanie nowych funkcjonalności czy optymalizację pod kątem UX (doświadczenia użytkownika);
• tworzenie zawartości atrakcyjnej dla odbiorców oraz zgodnej z wytycznymi wyszukiwarki;
• prowadzenie marketingu internetowego, w ramach którego warto zainwestować w e-mail marketing, płatne kampanie w Facebook Ads i Google Ads, pozycjonowanie czy aktywność w mediach społecznościowych.

Jak widzisz, prowadzenie firmowej strony zaczyna się od filarów – zakupu domeny i hostingu oraz wdrożenia certyfikatu SSL. Wymaga przy tym stałej opieki (najlepiej pod okiem specjalistów w swoich działaniach). Nie wolno zapominać również o tym, aby witryna stale się rozwijała – dlatego warto zainwestować w działania promocyjne.

Wszystkie wspomniane wyżej prace wymagają nie tylko wiedzy technicznej, ale również czasu. Decydując się na powierzenie utrzymania witryny specjalistom, musisz przygotować się na kolejne – poza budową strony – koszty. Jak duża będzie to inwestycja? Wszystko zależy od potrzeb Twojego biznesu.

Założenie i prowadzenie strony WWW – ile to kosztuje?

Po lekturze naszego tekstu wiesz już, że trudno wskazać, ile konkretnie kosztuje strona internetowa dla firmy. W końcu każdy projekt jest inny, a na różnice w cennikach mogą wpłynąć czynniki, których jest dosyć sporo. Dlatego warto pamiętać, że ostatecznie to, ile wydasz, będzie zależało od tego, co chcesz mieć w witrynie i jak planujesz ją rozwinąć.
Większość działań związanych ze stroną WWW będzie generować koszty. Weź je pod uwagę, przygotowując budżet albo już teraz podejmij współpracę z doradcami internetowymi. WeNet tworzy witryny na piątkę – przygotowują i wykonują projekt, dbają o mobilność, zapewniają stałą opiekę, utrzymują ciągłość i gwarantują bezpieczeństwo.

Już teraz zamów darmową konsultację i wybierz ofertę, która zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby skutecznie działać w sieci. Gdy Ty zajmiesz się rozwojem swojego biznesu, dedykowany opiekun będzie Cię wspierał od pierwszego dnia współpracy – zarówno na etapie budowy, jak i prowadzenia witryny. Specjaliści wiedzą, jak przygotować stronę, aby odpowiadała na potrzeby Twojej firmy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group