Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 3267
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ilustrowany Lem

Poniedziałek, 5 września 2011, 16:38
Aktualizacja: 16:39
Autor: MA
Wałbrzych: Ilustrowany Lem
Fot. MA
O twórczości Stanisława Lema słyszeli chyba wszyscy. Powieści pisarza można interpretować na wiele sposobów. Dla tych, którym jednak nie wystarcza ich własna wyobraźnia, Biblioteka Pod Atlantami przygotowała miłą niespodziankę.

Już 8 września w Galerii Książki w Bibliotece Pod Atlantami o godzinie 15:00 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej „Lem ilustrowany”. Jest to twórczość polskiego rysownika Daniela Mroza do książek Stanisława Lema.

Autor rysunków znany jest jako grafik, rysownik i scenograf. Był także członkiem studenckiego zrzeszenia artystycznego „Grupa Krakowska”. Był także stałym ilustratorem tygodnika "Przekrój". Zamieszczał tam swoje rysunki ale również tworzył charakterystyczną szatę graficzną tego pisma. Tworzył przede wszystkim techniką rysunku piórkiem i tuszem oraz collage'u. Zilustrował między innymi: „Słonia” - Sławomira Mrożka, „Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu” - Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego czy „Cyberiadę” – wspomnianego już Stanisława Lema.

Na wernisażu pojawi się także córka rysownika - Łucja Mróz-Raynoch, która udostępniła zbiór 60 ilustracji artysty. Ekspozycję można oglądać od 8 września do 28 października, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group