Czwartek, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 2038
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imprezy na najbliższy weekend w Wałbrzychu i okolicach

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Piątek, 28 września 2012, 8:25
Aktualizacja: Sobota, 29 września 2012, 10:34
Autor: PAW
Fot. PAW
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kulturalną na najbliższych kilka dni.

28 września (piątek):

14.00 – Park Zdrojowy Szczawno Zdrój – koncert orkiestr dętych.

16.00 – Teatr Zdrojowy Szczawno Zdrój – koncert Policyjnej Orkiestry Dętej.

18:00 – OsiR Wałbrzych - Koncert Jimi Hendrix Symfonicznie (Leszek Cichoński i Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu zapraszają na niezwykły koncert. 28 września w hali sportowo-widowiskowej wałbrzyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wysockiego 11a, najbardziej znane utwory Jimiego Hendrixa zabrzmią w zupełnie nowych aranżacjach. Wielu artystów przearanżowało swego czasu swój dorobek na nowe dzieła, zagrane z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Zrobili tak między innymi królowie muzyki ciężkiej – zespół Metallica, zmysłowy Sting, czy - na rodzimym podwórku - Coma i Perfect. Brzmienie dobrze znanych utworów wzmocnione za sprawą klasycznych instrumentów smyczkowych i dętych zyskuje wtedy zupełnie nową jakość).

18.00 - Teatr Dramatyczny - spektakl „Aleksandra. Rzecz o Piłsudskim”.

18.30 – Dom Zdrojowy Szczawno Zdrój – pokaz mody Recykling Art. – Estera Grabarczyk.

20:30 - Teatr Dramatyczny - spektakl „Kamasutra. Studium Przyjemności”.

29 września (sobota):

8.00 - II Rajd o kropelce, Świdnica

9:00 – Głuszyca - I Powiatowy Maraton Górski Ziemi Wałbrzyskiej (Już 29 września biegacze kochający biegi górskie, będą mogli wziąć udział w pierwszej edycji biegu na dystansie ok. 42km. Trasa przebiegać będzie w Parku Krajobrazowym Sudetów Wałbrzyskich. Start usytuowany będzie przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy, a trasa przebiegać będzie przez Łomnicę, Andrzejówkę do Mieroszowa, następnie przez Viznov po stronie czeskiej wróci do Głuszycy. Najniższy punkt na trasie to ok. 430 m. n.p.m. a najwyższy szczyt to Jeleniec 902 m. n.p.m. Znacząca część trasy przeprowadzona zostanie ścieżkami leśnymi, bardzo niewielka część trasy, ograniczona do minimum, wiodła będzie drogami publicznymi).
9:30 – hala lekkoatletyczna, ul. Chopina - Finał Pucharu Polski MTB (Trasa Pucharu Polski w Wałbrzychu zlokalizowana jest w Parku im. Jana III Sobieskiego. Na przebudowanej trasie, na której rozgrywane były w 2010 roku Mistrzostwa Polski MTB. Większość trasy ma leśne, twarde podłoże, ale do pokonania są także kamieniste odcinki).

10:00 - Hotel Maria-I Akademia Kobiet Zainspirowanych.

10:00 – Biblioteka pod Atlantami - "Akademia Umiejętności Matematycznych" (“Akademia Umiejętności Matematycznych” zaprasza na bezpłatny i otwarty dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz ich rodziców interaktywny wykład (matematyczną zabawę) z udziałem publiczności “Skaczące żabki” o ciągach, zaawansowanym języku matematyki i innych ciekawych rzeczach, który odbędzie się w sobotę 29 września 2012 roku. Rozpoczęcie o godzinie 10:00, a przewidywany czas trwania to 1 godzina oraz na serię bezpłatnych i otwartych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych oraz ich rodziców sesji warsztatowych “Matematyczne preteksty” czyli o niekonwencjonalnych zadaniach i Radosnych Sześcianach wyprowadzających w pole … matematyki oraz o tym, jak wykształcić najlepsze cechy psychofizyczne, emocjonalne i intelektualne i jak od zabawy przejść do czystej matematyki).

11:00 – Muzeum - I Regionalne Prezentacje Muzealne (Zapraszamy na pierwszą edycję Regionalnych Prezentacji Muzealnych. Impreza, pomyślana jako przedsięwzięcie plenerowe ma na celu prezentację oferty instytucji kulturalnych, które w ostatnich latach poczyniły ogromne starania, by dopasować swoją ofertę do potrzeb współczesnego odbiorcy. Muzea zaprezentują kolekcje, które stały się podstawą utworzenia placówki, pierwszych fundatorów, a także zachęcą do odwiedzenia ich na miejscu, w ich siedzibach).

11:30 – Jaworzyna Śląska - GALA PAROWOZÓW 2012 w Jaworzynie Śląskiej (Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do udziału w Drugim Międzynarodowym Zlocie Zabytkowych Lokomotyw GALA PAROWOZÓW 2012. W tym roku gościć będziemy parowozy z Niemiec, Czech i Polski. Odwiedzą nas m.in. pasażerskie parowozy BR35 1019-5 i Ol49-59, niemiecka lokomotywa wojenna BR52 8080-5, czechosłowacki parowóz manewrowy 213.901 oraz polska lokomotywa towarowa TKt48-18. Wystawie lokomotyw, przez cały dzień, towarzyszyć będą pokazy obsługi i manewrowania. Odwiedzający z bliska będą mieli okazję podejrzeć pracę Drużyn Parowozowych i przygotowanie parowozów do pracy - m.in. nawęglanie i nawadnianie).

12:00 - Biały Kamień- „Zamień Odpady na Kulturalne Wypady"- festyn ekologiczny PSP nr 2 , ul. Wańkowicza 13

17:00 – Teatr lalki i Aktora - spektakl „Le Filo Fable”.

17:00 – Muzeum - XXXVI Międzynarodowe Sympozjum Ceramiki "Porcelana inaczej".

18:00 – Teatr Dramatyczny - spektakl „Aleksandra. Rzecz o Piłsudskim”.

18:00 – Art. Cafe „Pod pretekstem” - wieczór poezji śpiewanej - Włodzimierz Brzeziński.

19:00 – Teatr Lalki i Aktora - spektakl „Le Filo Fable”.

19:00 – Zamek Książ - Jesienne Spotkania ze Sztuką ("Jesienne Spotkania ze Sztuką" to event kulturalny stanowiący zderzenie różnych form sztuki, wydarzenie będące odpowiedzią na wciąż zmieniające się potrzeby publiczności. W zeszłym roku nawiązywaliśmy do tradycyjnych dzieł artystycznych poprzez wystawy malarskie czy koncerty muzyki klasycznej. Nasza propozycja na II edycję imprezy jest zupełnie odmienna, kulturalny dorobek cywilizacji będzie nie celem, a tworzywem dla prezentowanych dzieł artystycznych. Pierwszego dnia zobaczymy autorski projekt multimedialny rosyjskiej pianistki Leny Ledoff „Moja Lubow. Muzyka kina rosyjskiego”, stanowiący kompozycję zbudowaną z muzyki, filmu i poezji; drugiego dnia odbiorcy otrzymają niespotykaną okazję uczestniczenia w spektakularnym widowisku opery „Koronacja Poppei” w wykonaniu Akademii Muzycznej z Wrocławia. Obydwa występy artystyczne to wizje stworzone na potrzeby XXI wieku, których wykonanie będzie miało miejsce w największej, książańskiej Sali Balowej. Tak niezwykły harmonogram z pewnością dostarczy niesamowitych wrażeń naszej publiczności).Bilet normalny na jedno wydarzenie – 30 zł,Karnet na dwa wydarzenia – 50 zł ,Bilet studencki – 25 zł,Karnet studencki – 40 zł

19:00 – Teatr Zdrojowy Szczawno Zdrój - Międzynarodowy Dzień Muzyki - Koncert Wrocławskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej (Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest 1 października, nieprzerwanie od 1975 roku. Jego inicjatorem był amerykański wirtuoz skrzypiec oraz wybitny dyrygent Yehudi Menuhin - ówczesny prezydent Międzynarodowej Rady Muzyki. Z tej okazji Teatr Zdrojowy przygotował nie lada gratkę dla wszystkich melomanów. Otóż po raz pierwszy na szczawieńskiej scenie wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Kameralna. Jest to młody zespół zrzeszający pasjonatów - studentów Akademii Muzycznych we Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie, a także uczniów szkół muzycznych Wrocławia i Dolnego Śląska).

20:30 – Teatr Dramatyczny - spektakl „Kamasutra. Studium Przyjemności”.

30 września (niedziela):

12:30 – Teatr lalki i Aktora - spektakl „Le Filo Fable”

14:00 – stadion przy ulicy Kusocińskiego – Festyn (Festyn będzie okazją do zapoznania mieszkańców naszego miasta z działalnością Hospicjum, poznania ludzi zajmujących się opieką nad Chorymi. Przewidziane są liczne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci, między innymi loteria fantowa z licznymi nagrodami, zabawy dla dzieci, występy artystyczne: Pan Andrzej Dziubiński wystąpi z piosenkami satyrycznymi, zespół Nowa Roma, Karolina Głodek i inni. Można będzie bezpłatnie dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego czy też zmierzyć poziom cukru we krwi. Mieszkanki Piaskowej Góry wspierające każdą akcję charytatywną zapraszają do zakupu ciast własnego wyrobu. Największą atrakcją będzie mecz piłkarski pomiędzy przedstawicielami wałbrzyskiej służby zdrowia i policjantami).

16:00 - Teatr lalki i Aktora - spektakl „Le Filo Fable”

18:00 – Teatr Dramatyczny - spektakl „Aleksandra. Rzecz o Piłsudskim”.

19:00- Zamek Książ - Jesienne Spotkania ze Sztuką-„Koronacja Poppei” – opera Claudio Monteverdi’ego z 1643 r.

20:30 – teatr Dramatyczny - spektakl „Kamasutra. Studium Przyjemności”.

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group