• Piątek, 17 stycznia 2020
  • Godz. 16:40
  • Imieniny: Antoniego, Jana, Rościsława
  • Czytających: 4412
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Celadon? Ćwiczenia z obcości. Odsłona wałbrzyska

Piątek, 17 stycznia 2020
godz. 18:00
Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA
Wałbrzych
ul. Słowackiego 26

WGS BWA zaprasza na wernisaż wystawy: Katarzyna Koczyńska - Kielan "Celadon? Ćwiczenia z obcości. Odsłona wałbrzyska", w dniu 17. 01. 2020 o godz. 18. 00 do galerii, przy ul. Słowackiego 26.
Ta wystawa Katarzyny Koczyńskej-Kielan konfrontuje obiekty, rzeźby ceramiczne i reliefy, które zrealizowała na dwóch rezydencjach artystycznych w Chinach, w miastach - kolebkach tradycyjnej ceramiki dynastii Sung w Longquan i Ming w Jingdezhen, z kilkoma wybranymi pracami charakterystycznymi dla jej twórczości.
Przygotowana prezentacja to druga w Polsce, po BWA w Jeleniej Górze, odsłona obiektów jej autorstwa, wcześniej prezentowanych jedynie w Chinach: w Longquan Celadon Musem, w Museum of Tianjin Academy of Fine Arts oraz w Star Theater Gallery w Pekinie. Na tę okazję kolekcja została dodatkowo uzupełniona o kilka dzieł również zrealizowanych w Chinach, ale dotychczas nieupublicznionych. Pytaniem zawartym w tytule „Celadon? Ćwiczenia z obcości” Autorka podkreśla inność, z jaką przyszło jej się zmierzyć w trakcie tych pobytów. Artysta ceramik, jak żaden inny zdany jest na warsztat i tworzywo, na jakie napotyka na swojej drodze twórczej. Bezpieczny, znany i opanowany technicznie oraz wyrazowo materiał, w którym Koczyńska-Kielan pracuje na co dzień, musiał zostać zastąpiony masą porcelanową poddawaną innym procedurom technologicznym. Ta podróż w nieznane była kluczowa dla powstania tych realizacji. W tak różnym kulturowo kraju stało się to wyzwaniem artystycznym. Powracające wątki z twórczości pod wpływem „obcości” uległy w tym wypadku transformacji i odnalazły nowy wyraz w odmiennej materii.
Patronat medialny: Szkło i Ceramika.

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group