Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4027
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzień Dziecka z Tomkiem i Przyjaciółmi

1-4 czerwca 2023 (4 dni)
godz. 10:00
Muzeum Kolejnictwa
Jaworzyna Śląska

Tomek i Przyjaciele™ to uwielbiana przez dzieci na całym świecie seria zabawek oraz filmów o przygodach sympatycznych pociągów. Główny bohater – parowóz o imieniu Tomek – już od ponad 75 lat bawi i uczy maluchy na całym świecie, podkreślając wagę takich wartości, jak wspólna praca i zaufanie. Rodziców i ich dzieci, które są miłośnikami lokomotywek zabierzemy od 1 do 4 czerwca do magicznego świata zabytków techniki, dzięki którym będą mogli poczuć się jak w innej epoce. O dodatkowe atrakcje zadbają nasi Animatorzy, którzy czekają na najmłodszych na specjalnie zorganizowanych zajęciach.
Całość wydarzenia odbędzie na zabytkowej bocznicy kolejowej gdzie Muzeum udostępnia ekspozycję obejmującą zabytkowy tabor kolejowy normalnotorowy, pochodzący z XIX i XX wieku. Zbiór składa się z ponad 50 lokomotyw parowych, spalinowych i elektrycznych, przeszło 50 wagonów różnego typu oraz innych kolejowych pojazdów specjalnych. Tabor prezentowanych jest na 2,5km torów znajdujących się na muzealnej bocznicy kolejowej. W skład stałej ekspozycji Muzeum wchodzą również makieta kolejowa w skali H0 sterowana urządzeniami prawdziwej nastawni kolejowej oraz ekspozycje poświęcone historii kolei w dawnym budynku administracji Parowozowni. Na hali lokomotywowni oraz warsztacie prezentowane są sprawne maszyny i urządzenia przemysłowe.
Odwiedzający będą mogli skorzystać ze spaceru z przewodnikami, podczas którego zaprezentują najcenniejsze eksponaty taboru kolejowego. Będzie można również skorzystać z przejażdzki lokomotywą Zbysio podczas krótkiego przejazdu po najważniejszych częściach Muzeum, która umożliwia zapoznanie się z funkcjonowaniem dawnej parowozowni. W przejeździe grupie towarzyszy Przewodnik, który w kompetentny i przystępny sposób opowiada o poszczególnych urządzeniach, a także – dba o bezpieczeństwo podróżnych.

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group