Niedziela, 21 lipca
Imieniny: Daniela, Andrzeja
Czytających: 5971
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Katarzyna Dąbrowska – “RINN. Piosenki o Miłości”

Czwartek, 15 sierpnia 2024
godz. 19:00
Scena w Górach
Piechowice
Teatralna, 1
80

Koncert z piosenkami z programu „13 Randek DaNuty”.
Danuta Rinn była wszechstronnie wykształcona muzycznie, a łatwość z jaką śpiewała arcytrudne kompozycje, lekkość i wdzięk jej swingowania to pułapka dla tych, co próbują się z jej piosenkami mierzyć. Niewiele współczesnych wokalistek posiada możliwości wokalne odpowiadające poziomowi trudności tego materiału; jedną z nielicznych jest z pewnością Katarzyna Dąbrowska, której oryginalna barwa głosu, nadaje znanym i lubianym piosenkom Rinn zupełnie nowego brzmienia. Wspomagają ją w tym błyskotliwe aranżacje Urszuli Borkowskiej.

Dla Danuty Rinn pisali najwybitniejsi twórcy polskiej piosenki, między innymi Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Ernest Bryll, Włodzimierz Korcz czy Jerzy Wasowski. A utwory, które stworzyli kilkadziesiąt lat temu, stały się pretekstem do opowiedzenia o miłości z dzisiejszej perspektywy. Myli się bowiem ten, kto twierdzi, że wszystko już na ten temat zostało wyśpiewane i powiedziane.

Większość z nas ma swoją miłosną historię, większość z nas chodziła, chadza lub w końcu pójdzie na jakąś randkę. Randka. Randka jako obietnica, randka jako wrota do przyszłości, randka jako preludium związku, przedpokój relacji, randka jako koszmar. Skąd wziąć potencjalnych partnerów i partnerki? Dokąd iść na randkę, w co się ubrać, co jeść? Jak o związek dbać, jak go utrzymać? No cóż, na te pytania nie znajdziecie odpowiedzi podczas tego koncertu. Ale być może nauczycie się przyjmować komplementy, poznacie sekret bezbolesnego rozstawania się z partnerami „nierokującymi” za pomocą dedykowanej poezji i pojmiecie czego objawem może być brak apetytu. No i posłuchacie świetnych, świeżo i energetycznie brzmiących piosenek jednej z największych polskich wokalistek wszech czasów, Danuty Rinn, w wykonaniu zjawiskowej Katarzyny Dąbrowskiej.

Katarzyna Dąbrowska – wokal
Urszula Borkowska – piano, aranżacje

Bilety do nabycia na https://www.teatralna1.pl/scena-w-gorach/

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group