Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3922
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolacja degustacyjna wg menu Hochbergów

Piątek, 19 sierpnia 2022
godz. 19:00
Zamek Książ
Wałbrzych
ul. P. Śląskich 1
250

V piętro Zamku Książ – historyczna kuchnia z czasów rodziny Hochbergów ponownie stanie się miejscem wyjątkowej kolacji, organizowanej w ramach Weekendu Tradycyjnego Powożenia????
???? Zapraszamy 19 sierpnia (piątek) o godz. 19:00 na drugą edycję naszej kulinarnej podróży, podczas której poznamy smaki Książa. Menu inspirowane kuchnią Louisa Hardouina, nadwornego kucharza rodziny Hochbergów przygotuje dla naszych Gości szef kuchni restauracji Babinicz z kompleksu Dworzysko, Rafał Grzegorzek.????. Wykorzystując produkty regionalne oraz wiedzę na temat historycznych przepisów kulinarnych jednej z najznamienitszych rodzin na Śląsku zabierzemy Państwa w kulinarną podróż szlakiem książęcych smaków.
Szef kuchni z Dworzyska będzie co miesiąc zaskakiwał nowym menu, a wszystko w zamkowych wnętrzach. Kalendarz kolacji podamy już wkrótce.
Ten wyjątkowy wieczór rozpoczniemy od wspaniałej opowieści o życiu rodziny Hochbergów, którą na fotografiach uchwycił zamkowy kucharz Louis Hardouin. Jego zdjęcia możemy oglądać na otwartej w minionym roku wystawie „Książ od kuchni”, która zachwyca swoją różnorodnością, autentycznością i swobodą. Jak wyglądała wówczas kuchnia Hochbergów? Jaki był ulubiony deser księżnej Daisy? Dlaczego kuchnia znajdowała się na piątym piętrze zamku? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas kolacji, kiedy to po wieczornym zwiedzaniu usiądziemy do wspólnego stołu i będziemy degustować trzy inspirowane historią potrawy. Wszystko przy lampce wina.
✅To będzie niezapomniane przeżycie.
Spotkanie zaczynamy 19 sierpnia o godz. 19:00.
Czas trwania: 3 godziny
Oferta limitowana. Liczba miejsc jest ograniczona.
????Koszt: 250 zł/osoba; do wyboru menu klasyczne lub wegetariańskie.
????Zakup biletów: bilety można zakupić poprzez internetowy system sprzedaży online na stronie www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl (Wydarzenia kulinarne) oraz w kasach biletowych w godzinach otwarcia zamku.

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group