Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2813
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncert pamięci Grzegorza Ciechowskiego

Niedziela, 19 grudnia 2021
godz. 19:00
Teatr Zdrojowy
Szczawno-Zdrój
ul. Kościuszki 19
70

Czarno-białe ślady“ to kameralny koncert liderów formacji rockowej Bończyk/Krzywański/Nowak adresowany do fanów Republiki oraz do wszystkich miłośników niestandardowego brzmienia.
W programie usłyszymy między innymi „Białą flagę”, „Sexy doll”, „Śmierć w bikini”, „Obcy astronom” czy „Nie pytaj o Polskę” w akustycznych aranżacjach ex-gitarzysty Republiki. Na scenie dwie gitary akustyczne, harmonijka, tamburyn oraz warr bass. Ciekawa interpretacja i charakterystyczna ekspresja Jacka Bończyka w jego wykonaniu utworów Ciechowskiego, znane piosenki w nowych aranżacjach Zbigniewa Krzywańskiego – to wszystko gwarantuje niezapomniany koncert przypominający twórczość Grzegorza Ciechowskiego i Republiki.
Do pierwszego spotkania Jacka Bończyka i Zbyszka Krzywańskiego doszło w marcu 2002 roku we Wrocławiu, kiedy w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej po raz ostatni zagrała Republika w spektaklu „Kombinat”. Po dwóch latach wspólnych poszukiwań duet autorski Bończyk/Krzywański nagrał płytę „Depresjoniści” (Pomaton EMI 2005), która została doceniona zarówno przez środowiska artystyczne, jak i publiczność.
Następne lata upłynęły B/K na działaniach teatralnych, a ich rezultatem są „Terapia Jonasza”, spektakl lekko psycho-muzyczny (Teatr Rozrywki w Chorzowie 2007), oraz płyta z piosenkami pod tym samym tytułem (Luna 2009). Dalsze owoce pracy spółki autorsko-realizatorskiej to spektakle: „Obywatel. Historia z piosenkami Republiki” (Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu 2008), „Kot w butach” – bajka z piosenkami (Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu 2009, a także Teatr Syrena w Warszawie 2010) oraz musical „Zorro“ (prapremiera polska - Teatr Muzyczny w Łodzi 2012).
W ramach pracy nad wszystkimi projektami ustalał się ostateczny skład zespołu Bończyk/Krzywański, który wziął udział w nagraniach i działaniach koncepcyjnych wydawnictwa „Ideologia snu” (Agora 2010). Płyta zyskała świetne recenzje, a zespół zagrał koncert w studio radiowej Trójki, który został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy. Następnym krokiem był występ na otwarcie Amfiteatru w Opolu (koncert Kowalska/Ciechowski i goście) oraz koncert „Projekt Republika“ w ramach „Przystanku Woodstock“. Zapis tego niezwykłego koncertu dla 700 tysięcznej widowni został wydany na dvd.
W styczniu 2021 roku odbyła się premiera wydawnicza płyty „Czarno-białe ślady“ na cd i płycie analogowej…

Przedsprzedaż biletów w cenie 70 zł:
Kawiarnia Bohema w Parku Zdrojowym (od 12.00 do 21.00),
Biuro Teatru Zdrojowego (od 8.30 do 14.30),
Dom Zdrojowy – recepcja (24h),
kupbilecik.pl

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group