Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 4140
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konkurs fotograficzny - Śladami Wiedźm

3.09-3.11.2021 (62 dni)
MOKSiAL
Szklarska Poręba
Słowackiego 13
Wstęp wolny

UWAGA! KONKURS! KONKURS! KONKURS!

Drogie i Drodzy! Co dla Was symbolizują wiedźmy?

Już teraz możecie podzielić się swoimi przemyśleniami w formie artystycznej – rusza konkurs fotograficzny z nagrodami „Śladami Wiedźm” Zapraszamy osoby w każdym wieku, o każdej płci, z różnymi stopniami umiejętności fotograficznych. Jak w przypadku konkursu fotograficznego z tamtego roku – jury oprócz wybrania Laureatów/ Laureatek, wybierze też 12 zdjęć, które wspólnie stworzą kalendarz na 2022 rok!

Zachęcamy Was do swobodnej interpretacji tematu „Śladami wiedźm”. Konkurs odbędzie się w ramach wydarzenia o którym już Wam opowiadaliśmy - Arkana - Festiwal śladami Willa Ericha Peuckerta 8-10.10.2021 roku. Inspiratorem tegoż jest Will Ericha Peuckert - niemiecki etnolog, miłośnik Dolnego Śląska zwany "profesorem od czarownic”, zafascynowany magią i badający wiedzę tajemną Gór Izerskich i Karkonoszy. Przybliżając sylwetkę naukowca, chcemy przede wszystkim przenieść się razem z nim w czasie do okresu gdy na terenach Dolnego Śląska żyły zielarki, szeptuchy, wiedźmy i znachorki obu płci, a także miejsce miały tzw. polowania na czarownice i ich procesy, oraz - wg podań - prawdziwe sabaty. Projekt zakłada przybliżenie odbiorcom tematyki, którą zajmował się etnolog.

A my liczymy, że Wy zechcecie zagłębić się w zakamarki siebie celem odpowiedzenia sobie na pytanie, z czym słowo „wiedźma” kojarzy się Wam.

A potem to sfotografujecie i prześlecie do nas. Regulamin, zgłoszenie oraz zgoda dla osób niepełnoletnich do pobrania stąd:
bit.ly/3zHH9zi

Konkurs organizowany jest z okazji wydarzenia ARKANA: Festiwal śladami Willa Ericha Peuckerta, które dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group