Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 3958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Międzynarodowy Konkurs Szkła im. Horbowego

4.07-30.09.2022 (89 dni)
Dolny Śląsk

Międzynarodowy Konkurs Szkła im. Horbowego
Otwarty nabór prac do 30.09.2022
Więcej informacji: www.horbowy.okis.pl
[for English scroll down]
Idea Konkursu powstała z inicjatywy Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu przy współpracy Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze i Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Wydarzenie ma promować szkło artystyczne i twórczość z nim związaną jako dyscypliny o szczególnym znaczeniu dla tradycji Wrocławia i całego Dolnego Śląska. Patronem konkursu jest prof. Zbigniew Horbowy – wybitny artysta i projektant, wieloletni rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusz Gepperta we Wrocławiu, reformator polskiego szkła artystycznego, który całe swoje twórcze życie związał z regionem dolnośląskim. W ten sposób organizatorzy chcą przerzucić pomost między historią a przyszłością tej wyjątkowej dziedziny sztuki.
Konkurs jest skierowany do twórców pełnoletnich z Polski i z zagranicy. Zgłoszenia w formie online kierować będzie można przez stronę internetową lub na adres horbowy@okis.pl do 30 września 2022 roku. Spośród nadesłanych propozycji jury wyłoni najlepsze realizacje. Organizatorzy przewidują nagrody dla laureatów Konkursu. Wystawa konkursowa odbędzie się w Galerii Geppart Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze w 2023 roku. Wydany zostanie także katalog z pracami laureatów.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Przedsięwzięcie towarzyszy światowym obchodom Międzynarodowego Roku Szkła Organizacji Narodów Zjednoczonych.
________________________
Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Organizatorzy:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Patronat Honorowy:
Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Patroni medialni:
TVP3 Wrocław, Szkło i Ceramika
//

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group