Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4671
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

NIEOCZYWISTE - wystawa malarstwa, ceramiki, szkła, tkaniny i biżuterii

10.04-31.05.2024 (52 dni)
godz. 17:00
Książnica Karkonoska
Jelenia Góra
Bankowa 27
Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy 10 kwietnia o godz. 17.00 na wernisaż wystawy prac (szkło, ceramika, obrazy, tkanina, biżuteria…) 4 przyjaciół z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, do których dołączyła Paulina Stefańczyk pod tytułem NIEOCZYWISTE.
Katarzyna Krokowska-Zasada, Joanna Mysłek -Michnowska, Ewa Kopeć Kotulska, Paulina Stefańczyk, Dariusz Godawa.

Katarzyna Krokowska – Zasada

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze, gdzie w klasie o profilu "szkło artystyczne" zgłębiała tajniki tej sztuki pod okiem mistrza prof. Władysława Czyszczonia.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, w trakcie studiów realizowała równolegle indywidualny tok nauki w Katedrze Bioniki, gdzie m.in. odbywała praktyki w hucie szkła "Violetta" w Stroniu Śląskim. Tam też powstały pierwsze szklane rzeźby, które stały się tematem jej pracy magisterskiej.

Ukończyła również Collegium Civitas w Warszawie na kierunku Historia Sztuki.

Projektantka szkła w hucie w Wołominie.

Obecnie projektuje i wykonuje krótkie serie swoich "bionicznych form szklanych", które realizuje zarówno w polskich jak i czeskich hutach.

W malarstwie szczególnie upodobała sobie technikę malowania na naturalnym jedwabiu, farbami utrwalanymi parą wodną. Najczęściej wykonuje obrazy o tematyce przyrodniczej.

W codziennym życiu realizuje się również w wielu akcjach społecznych.

 
 

Joanna Mysłek - Michnowska

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze.

Następnie ukończyła Studia na Wydziale Projektowania Ceramiki i Szkła na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu.

Od 29 lat prowadzi autorską pracownię ceramiczną oraz zajęcia rysunku i malarstwa dla dzieci młodzieży i dorosłych w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu.

Uczestniczy w działaniach artystów lokalnych. Organizuje plenery i warsztaty dla uczestników swoich zajęć. Spełnia się w pracy pedagogicznej, inspiruje ją sztuka dziecięca oraz kontakt ze swoimi podopiecznymi.

Sama także wypowiada się twórczo w malarstwie i ceramice. Maluje mandale i abstrakcje.

W  ceramice szczególnie interesująca jest dla artystki płaskorzeźba, na której powierzchni eksperymentuje z łączeniem szkła, barwników i szkliw.

Ewa Kopeć-Kotulska

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze, następnie Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na kierunku Szkło w pracowni prof. Ludwika Kiczury. Obecnie pedagog w Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze współprowadzi pracownię szkła. Zajmuje się wszystkim co ze szkła; rzeźbą, witrażem, kompozycjami szklanymi, szkłem użytkowym i biżuterią. Fascynuje mnie sam proces tworzenia, cięcie, szlifowanie, wypalanie w piecu. Ta wystawa to moje inne podejście do szkła, prezentuję zupełnie coś innego i całkiem nowego. Teraz maluję i układam delikatne kompozycje szklane. Co wyjdzie zobaczymy dla mnie najcenniejszy jest sam proces w którym uczę się nowych technik.

Paulina Stefańczyk ur. 1970 w Libercu. Obecnie mieszka w Bolesławcu.

Współpracuje z artystami i udziela się charytatywnie. 

Jej projekty opierają się na zrozumieniu ludzkich uczuć i potrzeb, to źródło inspiracji dostarczającej walorów estetycznych, ale również dotykających historii i wielu doświadczeń. Jej styl projektowania dekoracji na Ceramice Bolesławieckiej można było zobaczyć na wystawach zbiorowych - Bo stempelki nigdy nie zawodzą! 

Dariusz Godawa

Ur. 1967, mieszkaniec Jeleniej Góry,  absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze i Studium Artystycznego w Nysie. W dorobku twórczym kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych, kilka aranżacji i realizacji  obiektów restauracyjnych, sportowych i mieszkalnych. Obecnie na nudę nie narzeka, czego dowodem jest ta wystawa.

opiekun wystawy: Joanna Jagodzińska

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group