Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3281
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ogrody Światła w Zamku Książ

28.10.2022-27.02.2023 (123 dni)
Zamek Książ
Wałbrzych
ul. P. Śląskich 1

Ogrody Światła w Zamku Książ i Palmiarni – magiczne miejsce na mapie Dolnego Śląska.
Zamek Książ i jego otoczenie zachwycają o każdej porze roku. Jednak jesienią i zimą magiczny nastrój tego miejsca potęgują Ogrody Światła, czyli czasowa atrakcja dostępna na zamkowych tarasach i w wałbrzyskiej palmiarni.
Trasa przy Zamku Książ składa się z dekoracji, które nawiązują do historii zamku i zamkowego życia. Znajdziecie tu postacie na książęcym balu, uwielbiane przez księżną Daisy róże, iluminacje na licznych fontannach oraz rycerzy i zjawy, tworzących trasę "Średniowieczny Książ". Całość uzupełnia nastrojowa muzyka.
W tym roku w Ogrodach Światła pojawią się uwielbiane przez wszystkich…zamkowe koty. Psotne kocury pochowają się po terenie zamkowych tarasów, a zadaniem turystów, będzie ich odnalezienie w ramach dedykowanej gry terenowej. Atrakcją dla małych i dużych będzie możliwość wykonania zdjęcia w świetlistym wagonie Złotego Pociągu.
Oprócz tysiąca światełek na jednej z zamkowych ścian zobaczymy projekcję postaci księżnej Daisy. Wybór nie jest przypadkowy, ponieważ 2023 został ogłoszony Rokiem Księżnej Daisy von Pless w Wałbrzychu w 150 rocznicę urodzin i 80 rocznicę jej śmierci.
Druga część Ogrodów Światła znajduje się pobliskiej palmiarni. W egzotycznym otoczeniu pojawią się kolorowe żółwie, rybki, flamingi i papugi. Na terenie palmiarni ukryła się również iluminacja czterometrowej żyrafy, krokodyla i wieloryba.
Ogrody Światła będą otwarte od 28 października do 28 lutego w godzinach:
niedziela-czwartek: 17:00-20:00
piątek-sobota: 17:00-21:00
Istnieje możliwość zakupu biletu łączonego lub osobno na Ogrody Zamku I Ogrody Palmiarni.

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group