Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 5437
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Udostępnienie wystawy pt. "Natura naturans"

8.10-14.11.2021 (38 dni)
godz. 10:00
Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze
Jelenia Góra
ul. Cieplicka 11A
Wstęp wolny

W Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików z siedzibą w Warszawie prezentuje wystawę malarstwa „Natura naturans”.

Dwudziestu dwóch autorów zauroczonych, zafascynowanych, zainspirowanych naturą zaprasza widzów do kontaktu z ich indywidualną wizją poszukiwań artystycznych.

Natura naturans a więc natura natury to bodziec, punkt wyjścia tych prac. Źródłem jest natura, która podczas twórczego procesu interpretacji artysty, w różnym stopniu uległa przetworzeniu. Spotkamy tu zatem zarówno realistycznie odtworzoną na płótnie naturę, jak i impresję na ten temat aż do syntezy natury, graniczącej z przedstawieniami abstrakcyjnymi.

Obrazy te stały się pretekstem do dialogu autorów prac z naturą, ale mogą one stać się również pretekstem do dialogu wizji artysty z odbiorcą czego wszystkim nam życzymy.
Autorzy prac:
Agnieszka Adam, Joanna Adamek, Anna Boszko, Ryszard Chojnowski, Maka Gadowska, Anna Grzybowska, Ryszarda Łucja Jagielska, Waldemar Kusal, Elżbieta Kwiatkowska, Anna Łącka, Iwona Nielubowicz, Danuta Niklewicz, Zofia Piotrowska, Urszula Poncyljusz, Danuta Popławska, Olga Prokop-Miśniakiewicz, Teresa Radomyska-Kusal, Krystyna Rafalska, Iwona Sielczak, Hanna Szoll, Halina Truszczyńska i Wiesława Wiśniewska zapraszają Państwa do twórczej, odbiorczej interpretacji naszych prac.

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group