Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4785
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

VIII Festiwal im. W. Szomańskiego "Nie tylko gospel"

8-10 lipca 2022 (3 dni)
godz. 18:00
Mieroszów

Dziwny jest ten świat,
Gdzie jeszcze wciąż,
Mieści się tyle zła.
I dziwne jest to,
Że od tylu lat
Człowiekiem gardzi człowiek.
Czesław Niemen
Na wszystko przychodzi swój czas. Teraz my- Organizatorzy, zaczynamy myśleć o kolejnej już - VIII Edycji Festiwalu im. Włodka Szomańskiego "Nie tylko gospel".
Tragedia, która rozgrywa się tuż obok nas, nie bardzo nastraja do zabawy. Przez moment zastanawialiśmy się, czy w ogóle wypada. Ale w końcu zapadła decyzja, że w terminie 8-10 lipca br., czyli zaraz po roku szkolnym, a przed pełnymi urlopami - w Mieroszowie planujemy Festiwal oraz muzyczne i nie tylko - spotkania z artystami. Czyli, wracamy do naszego dawnego festiwalowego terminu, o którym mówimy na „początku lipca” .
Rozpoczynamy Festiwal na Parkowej Górze koncertem zatytułowanym "Niemen Mniej Znany", którego gwiazdą będzie Natalia Niemen z zespołem wybitnych muzyków. To projekt zainicjowany przez córkę Czesława Niemena, w którym artystka pragnie przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach jak „TerraDeflorata” czy „Spodchmurykapelusza”.
Program koncertowy, to również prawdopodobnie pierwsza próba przełożenia tych wybitnych kompozycji i aranżacji na język zespołu instrumentalistów, który utworzyła Natalia. Od lat 80-tych Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił, jak sam ją nazwał - robotestrę, czyli zaawansowaną, cyfrowo-analogową „machinerię” instrumentów.
Podczas koncertu nie zabraknie też kilku największych „hitów” Czesława Niemena takich jak „Jednego serca”, „Dziwny jest ten świat” czy „Płonąca stodoła”. Kto nie zna tych wspaniałych utworów, na których wychowały się całe pokolenia... Dlatego jesteśmy pewni, że zapowiada się wyjątkowy koncert, któremu scenerii na Parkowej Górze doda przyroda. Matka Natura, która jakby na przekór wszystkiemu złemu, nie biorąc pod uwagę co dzieje się dookoła, jak co roku - wybuchnie pełnią zieleni i kwiatów.
Bardzo młodzi ludzie, może nawet dopiero na tym koncercie, poznają twórczość Czesława Niemena, ale my - którzy skończyliśmy już 30 lat i to dawno, przypomnimy sobie bananowe spódnice, szerokie spodnie w dzwony i chodzenie na randki za rękę z dziewczyną, płyty analogowe i adapter Bambino, którego kopia znów jest do kupienia w sklepie. Ja sama posiadam w kolorze zielonym.
Przed Festiwalem, my - Organizatorzy znów będziemy pukać do Waszych serc o pomoc. O ciasta, ogródkowe kwiaty i wszelkie darowizny, które co roku otrzymujemy. Dziękować, a potem czekać na Wasze uczestnictwo we wszystkich planowanych wydarzeniach artystycznych. O kolejnych pisać będę systematycznie. To się nazywa trzymać w napięciu.
Przypominam też naszym pięknym Paniom, o nowych sukienkach. Chociaż teraz w dobie inflacji, może wystarczy nowy pasek albo apaszka, nie mówię o nowym, bogatym mężu. Zawsze jesteście takie eleganckie, chociaż, to nie zasługa sukienek czy garsonek tylko pogody ducha i pięknego uśmiechu.
I moja refleksja. Może wy nie musicie kupować nic nowego, ale ja tak. Nie wiem dlaczego, ale po zimie ubrania w szafie znów skurczyły mi się o dwa numery.
… a może taniej będzie kupić nową szafę?
Elżbieta Szomańska

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group