Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1551
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wernisaż wystawy Piotra Nowaka

24.10.2020-3.01.2021 (72 dni)
godz. 17:00
Stara Kopalnia - Centrum Nauki i Sztuki
Wałbrzych
ul. Wysockiego 29

Prezentowana wystawa stanowi próbę zmierzenia się z własną twórczością i jej oceną. Podzielona w metodyczny sposób przestrzeń galerii jest rodzajem labiryntu, gdzie prace powstałe na przestrzeni ponad 10 lat stają się elementami rzeczywistości zastępczej. Stopniowo, wkraczając w głąb sali widz przekonuje się, że sprzeczność pojawia się również na poziomie samego tworzywa. Z pozoru delikatna i krucha ceramika, staje się bohaterka wielkoformatowych rzeźb.
Większość prac prezentowanych na wystawie jest efektem poszukiwań w medium ceramicznym. Ceramika nie jest jednak jedynym medium, z którym pracuje artysta. Na wystawie pojawi się również tkanina, druk oraz wideo.
“Esencja Zgrzytu” w założeniu wypełnia przestrzeń w sposób nieinwazyjny, stwarzając warunki do refleksyjnego i swobodnego odczuwania, przeżywania o charakterze nie tylko estetycznym, ale i dydaktycznym.
Piotr Nowak - autor wystaw indywidualnych i zbiorowych. Wielokrotny stypendysta Arts Council Norway. Zajmuje się rzeźbą, instalacją, video, projektowaniem. Jego prace znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych na całym świecie.
Wernisaż: 23.10.2020 r., godzina 17.00
Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązuje awizacja na adres mailowy: galeria@starakopalnia.pl
Wystawa potrwa do 3 stycznia 2021 roku

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group