• Poniedziałek, 15 lipca 2019
  • Godz. 22:28
  • Imieniny: Dawida, Henryka, Włodzimierza
  • Czytających: 4020
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wojtek Justyna TreeOh! - koncert w Wałbrzychu

Piątek, 19 lipca 2019
godz. 20:00
A Propos
Wałbrzych
ul. Wieniawskiego 82
35

Wojtek Justyna TreeOh! łączy dynamiczny funk-jazz z wielokolorową i różnorodną rytmicznie muzyką świata, sięgając jednocześnie po nowe faktury sonorystyczne. Założony w Holandii zespół Wojtka Justyny, polskiego gitarzysty cenionego za brzmienie i wszechstronność stylistyczną, tworzą wraz z nim muzycy pochodzący z różnych części Europy. Rozpoznawalny charakter muzyce TreeOh! nadają: wybitny basista Daniel Lottersberger z Austrii ze swoim głębokim groove’m, a świetnie osadzonymi rytmami dopełniają go Alex Bernath, wytrawny niemiecki perkusista funkowy, i Diogo Carvalho, Portugalczyk, czarodziej dźwięków niepodzielnie panujący nad perkusjonaliami i syntezatorem Mooga. Nad tym wyrazistym i instrumentalnie urozmaiconym gruntem wznoszą się śpiewne i melodyjne frazy Wojtka Justyny.

Wojtek Justyna (ur. 1980 r. ) jest gitarzystą cenionym za brzmienie, wszechstronność i kreatywność. Początkowo najbardziej inspirowała go muzyka rockowa i bluesowa, jednak edukację muzyczną zaczął od gitary klasycznej w 1995 r. Naukę gry na tym instrumencie w szkole muzycznej I i II stopnia ukończył po 9 latach. Z muzyką jazzową zetknął się w szkolnym big-bandzie i od tej pory znalazła się ona w centrum jego zainteresowań. W latach 2000 – 2003 studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W trakcie studiów grał w Big Bandzie Akademii Muzycznej i „Gazety Wyborczej” w Łodzi. W tym okresie powstały pierwsze własne kompozycje Wojtka i jego pierwszy zespół – kwartet „3Karo” grający współczesny jazz. Zespół otrzymał Grand Prix w II Konkursie Improwizacji Jazzowych im. Milesa Davisa (2003) i wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych (2004).

W 2004 r. Wojtek wyjechał do Holandii na studia w Królewskim Konserwatorium w Hadze, gdzie uzyskał tytuł licencjata w 2008 r. , a następnie dyplom magistra muzyki w 2010 r. Przez 3 lata był członkiem holenderskiego zespołu hip-hopowego HIDO i grał w Big Bandzie trębacza, Charliego Greena. W 2010 r. podjął współpracę z wokalistą, Robinem Brockiem, (występy na festiwalach The Hague Jazz Festiwal, Big Rivers Festival, Parkpop) – był gitarzystą w jego zespole i współproducentem debiutanckiego albumu Use At Your Discretion, który ukazał się w 2012 r. Przy różnych okazjach Wojtek występował i nagrywał z takimi artystami światowej sławy jak DJ Maestro (artystą wytwórni Blue Note), Jim McNeely, Mike Mainieri, Jamal Thomas (Maceo Parker, S. O. S. Band) Jason Lindner, Branford Marsalis oraz Chuck Leavell (The Rolling Stones).

Obecnie Wojtek mieszka w Hadze, w Holandii. Pracuje jako sideman, muzyk sesyjny, kompozytor, producent i pedagog. Jest liderem zespołu Wojtek Justyna TreeOh!, który zdobył drugą nagrodę w konkursie Zoetermeer Jazz Concours (2011) i w 2015 r. wydał swoją pierwszą płytę Definitely Something. W tym samym roku, w uznaniu za swoje osiągnięcia artystyczne, był nominowany do tytułu Polaka Roku w kategorii Młody Polak Sukcesu, przyznawanego przez fundację Polonus w Holandii.
Bilety 30zł przedsprzedaż, 35złw dniu koncertu

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group