Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3736
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wolna Grupa Bukowina

Piątek, 31 marca 2023
godz. 19:00
Teatr Zdrojowy
Szczawno-Zdrój
ul. Kościuszki 19
80

Bilety w cenie 80 zł do nabycia w Biurze Teatru Zdrojowego, w Kawiarni Bohema i w Recepcji Domu Zdrojowego oraz na kupbilecik.pl
Wolna Grupa Bukowina - polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska - Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon - twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.
Wolna Grupa Bukowina stale, od ponad 50 lat, z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.
Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to:
Grażyna Kulawik - śpiew
Wojciech Jarociński - śpiew, gitara
Wacław Juszczyszyn - śpiew, gitara
Krzysztof Żesławski - śpiew, gitara basowa

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group