• Czwartek, 23 stycznia 2020
  • Godz. 20:37
  • Imieniny: Ildefonsa, Marii, Rajmunda
  • Czytających: 3361
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Z Umysłu do Serca. Odosobnienie medytatcyjne w Górach Izerskich

24-26 stycznia 2020 (3 dni)
godz. 16:00
Dolina Harmonii
Kopaniec
Kopaniec 69a
600

Zapraszamy Cię serdecznie na weekend medytacji i celebracji w magicznych górach izerskich. Będzie to czas na pogłębienie praktyki uważności, wejście w siebie i odnalezienie wewnętrznej równowagi i spokoju. Będziesz mógł wypocząć, zrelaksować się i odnowić energię, a przede wszystkim uspokoić umysł i poczuć w pełni moc własnego ducha. Szczególny uwagę będziemy kierować na poczucie wewnętrznego spokoju z którego wypływa moc i radość. Proces powrotu do Siebie będziemy wspierać sesjami oddychania, Qigongiem, medytacją, tańcem, śpiewem oraz wszechobecną przyrodą. Ten weekend oczyści Cię i napełni energią i inspiracją do pozytywnych zmian. Wyjedziesz z nowymi narzędziami, które pozwolą Ci piękniej Tworzyć swoje niepowtarzalne Istnienie.

Czego doświadczymy na warsztatach?

QIGONG

Poprzez pochodzącą z Chin starożytną praktykę pracy z energią życiową zwaną Qigong pobudzimy przepływ energii życiowej w naszym ciele, tak aby przestało ono być dla nas przeszkodą w medytacji. Qigong pochodzi z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Zwane jest również ‚akupunkturą bez igły’. Praktykowane na całym świecie przez ludzi w każdym wieku. Zyskało miliony zwolenników dzięki swoim nieocenionym właściwościom prozdrowotnym. Praktykowany regularnie przywraca organizm do zdrowia stymulując wewnętrzne zdolności systemu do samonaprawy.

ĆWICZENIA ODDECHOWE

Na warsztatach poznamy również ćwiczenia oddechowe, które dotleniając nasze komórki oczyszczają je z zapisanych w ciele traum, uwalniając się tym samym od wielu negatywnych wzorców myślenia i reagowania.
Coraz to nowe badania naukowe potwierdzają znaną od tysięcy lat uzdrawiającą moc pracy z oddechem. Wiemy już, że ćwiczenia oddechowe wzmacniają serce i układ krążenia, łagodzą ból, pomagają uwalniać toksyny, redukują niepokój, obniżają ciśnienie. Wprowadzenie do codziennych nawyków praktyk oddechowych przynosi wspaniałe rezultaty już od pierwszej sesji, o czym będziemy mieli szanse się przekonać na warsztatach.

MEDYTACJA

Trzon warsztatu będzie stanowiła medytacja uważności, która jest niezawodnym i niezwykle prostym narzędziem pozwalającym nam powrócić do chwili obecnej i odnaleźć w niej spokój i spełnienie. Praktyka ta pozwala nam dostrzec funkcjonowanie umysłu i daje nam wolność od automatycznego reagowania na każdą myśl i uczucie. Praktykując regularnie przestajemy być niewolnikami swoich reakcji. W miejsce niepokoju, zwątpienia i zniechęcenia pojawia się spokój, pewność i spontaniczna radość bycia.
Medytacja polega na ćwiczeniu się w umiejętności ciągłego powracania do teraźniejszości po tym jak nasz umysł porwał naszą uwagę w swoje ciągnące się bez końca historie.
Medytując wspólnie stwarzamy pole, które ułatwia każdemu z nas wejście w medytacyjny stan.
Oprócz tradycyjnej medytacji w pozycji siedzącej, będziemy również praktykować Spacery Uważności, które są przeniesieniem czujnej uważności z krzesła lub poduszki medytacyjnej do naturalnego ruchu na świeżym powietrzu.

ॐ. KRĄG UZDRAWIAJĄCYCH PIEŚNI

Poprowadzimy również krąg podczas którego wspólnie będziemy wznosić do Wielkiego Ducha pieśni z różnych kultur i epok. Będą to proste pieśni pochodzące prosto z serca.
Jest to niezwykłe doświadczenie podczas którego otwieramy się na dźwięk, który nas transformuje, uzdrawia i wycisza. Kiedy łączy nas pieśń, nasze serca otwierają się na miłość bezwarunkowa i tworzymy nowy, niepowtarzalny wspólny ton. Miłość to najcenniejszy skarb, pieśni otwierają nam na nią serce, byśmy mogli się nią dzielić z innymi. Miłość daje Nam radość, siłę i odmienia nasze życia.
Nie chodzi tu o śpiewanie ładne. Ważne żebyśmy śpiewali z głębi naszego serca. Pamiętajmy stare porzekadło: ‚jak umiesz mówić, to znaczy że umiesz śpiewać. ’

TANIEC SPONTANICZNY

Jest to kolejne transformujące narzędzie którego doświadczymy na tych warsztatach. Spontaniczny taniec polega na puszczeniu kontroli i pozwoleniu ciału być przewodnikiem. Wiąże się to z umiejętnością obserwacji i niereaktywnością. Pozwalamy swoim ruchom być takie jakie chcą. Bez oceny czy porównań. Tak by wyrażały nas w sposób najpełniejszy.
Jest to uwalniające doświadczenie. Daję nam dużo radości i jest ekspresją obecnej w każdym z nas potrzeby i chęci celebrowania życia. Jest to również doskonałe narzędzie do samoeksploracji. W tańcu spontanicznym nie ma kroków do nauczenia. Każdy z nas ma taniec zapisany w swoim ciele.
Tańczymy zgodnie z dewizą: ‚Tańcz tak jakby nikt nie patrzył. ’
Po tańcach wejdziemy w głęboką relaksacje prowadzoną z elementami Yogi Nidry. Podobnie jak muzyka może sprawić, że lepiej usłyszmy Ciszę, tak taniec może sprawić że naprawdę poczujemy czym jest prawdziwy Bezruch.

Co zabrać ze sobą?
- Luźne ubranie do praktyk ruchowych i tańca
- Karimatę/matę do jogi
- Koc i poduszkę
- Motywację do bycia uważnym i zaangażowanie w rozwój swojej świadomości

Miejsce:
Dolina Harmonii w Kopańcu.
Dolina Harmonii to miejsce naturalnych mocy, które zostało stworzone z myślą o osobistej transformacji. Położone jest w pięknym, ustronnym i magicznym miejscu na Pogórzu Izerskim, nieopodal Szklarskiej Poręby.

Wyżywienie:
Zapewniamy trzy zdrowe, wegańskie posiłki dziennie. Gotowane wg. 5-ciu Przemian zgodnie z Tradycyjną Medycyną Chińską.

Zakwaterowanie:
Pokoje 2 lub 3-osobowe z łazienką

Opłata:
600zł (bez noclegu 480) (przy wpłacie bezzwrotnej zaliczki 100 zł do 31. 12. 2019)
700 zł (bez noclegu 580) (od 01. 01. 2020)
OGRANICZONA LICZBA MIEJSC aby zapewnić dogodną i wygodną przestrzeń na ruch i inne aktywności.
Decyduje kolejność wpłat zaliczek na konto: na konto: 68 1240 6670 1111 0010 4533 5821
Odbiorca: Ania i Aram
w tytule przelewu proszę wpisać imię, nazwisko oraz ‚Z umysłu do Serca. '
W opłacie są uwzględnione jest wyżywienie oraz wszystkie materiały.

Prowadzący:
Ania Kotela i Aram Rajski

W razie pytań napisz:
aniakotela@gmail. com
aramrajski@gmail. com

Lub zadzwoń:
795 601 981
787 775 432

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group