Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 1717
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zatrzymać w czasie - konkurs

26.10-18.12.2020 (54 dni)
Bolesławiec

Zatrzymać w czasie
Zapraszamy wszystkich uczniów bolesławieckich szkół oraz powiatu bolesławieckiego do udziału w szóstej edycji konkursu „Zatrzymać w czasie”. W tym roku odbywa się on pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu. Jego organizatorem jest Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu oraz nauczyciele języka polskiego w porozumieniu z Bolesławiecką Radą Seniorów. Mogą w nim wziąć udział uczniowie począwszy od III klasy szkół podstawowych do III klasy szkół średnich.
Jego celem między innymi jest zdobycie przez młodych ludzi jak największej wiedzy o mieszkańcach miasta i powiatu, ich zainteresowaniach, zwyczajach i tradycjach, a także
o ważnych wydarzeniach, w których uczestniczyli. Rozwijanie zainteresowania historią własnej rodziny, miasta i regionu. Wzmacnianie więzi międzypokoleniowych.
W tym roku proponujemy do realizacji w różnych formach wypowiedzi cztery do wyboru tematy:
1. Historia jednej starej fotografii z albumu rodzinnego – opowiadanie twórcze oparte na autentycznych wydarzeniach zawierające wszystkie typowe dla tego rodzaju wypowiedzi elementy. Koniecznie do pracy należy dołączyć zdjęcie, której jest ona poświęcona.
2. To wydarzyło się w moim mieście (mojej wsi), kiedy moja babci (mama), dziadek (tato), … byli mali – kartka z pamiętnika, w której autor opowiada usłyszaną od dorosłego historię jednego wydarzenia, wskazuje na jego przyczyny i skutki
3. Podziwiam Cię za Twoją mądrość i … – wywiad - rozmowa z dorosłym, który wzbudza szacunek i którego życie oraz działalność warte są utrwalenia i przekazania przyszłym pokoleniom. Musi być autoryzowany.
4. Historia mojej rodziny we wspomnieniach i fotografiach – praca o charakterze literackim (wskazane, aby była z elementami humorystycznymi) w syntetycznej formie rejestrująca najważniejsze postacie i wydarzenia z historii rodziny. Tekst uzupełniony fotografiami lub dokumentami.
Pierwszy etap konkursu trwa do 18 grudnia 2020 r. Do tego czasu należy przesłać do Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu napisane na jeden
z wybranych tematów prace. Wszystkie jego szczegóły znajdują się w Regulaminie konkursu, który dostępny jest u nauczycieli polonistów, w sekretariatach szkół lub
w PCEiKK w Bolesławcu. Jak w każdym konkursie i w tym przewidziane są nagrody dla jego uczestników. Zachęcamy więc do udziału.
Razem utrwalajmy historię!
Zatrzymajmy czas!
Więcej informacji:
http://www.powiatboleslawiecki.pl/3261-zatrzyma%C4%87-w...

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group