Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3446
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Inauguracja Sezonu Turystycznego 2013

Środa, 27 marca 2013, 13:59
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Inauguracja Sezonu Turystycznego 2013
Fot. użyczone
„IX Powitanie Wiosny z Enigmą” odbyło się w Boguszowie–Gorcach w sobotę 23 marca.

W ostatnią sobotę, tj. 23 marca, w Boguszowie-Gorcach, w zimowej scenerii – ale za to w wiosennych nastrojach - turyści z Dolnego Śląska i Czech uczestniczyli w Inauguracji Sezonu Turystycznego 2013 „IX Powitanie Wiosny z Enigmą”. Organizatorami imprezy byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach, Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach, Koło Przewodników Sudeckich i Terenowych przy PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej oraz Klub ASG Enigma Boguszów-Gorce.

Jak zwykle impreza składała się z dwóch części. Pierwsza z pokazami multimedialnymi, prelekcjami i występami artystycznymi odbyła się
w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury. Rok 2013 jest obchodzony w PTTK jako rok Przewodników, w związku z tym jednym
z głównych tematów były prezentacje: „Historia Koła Przewodników Sudeckich i Terenowych w Wałbrzychu” oraz „Migawki Przedprzewodnickie” prezentujące wspomnienia jednego z uczestników.

Kolejny temat to „Strzelectwo – jako forma rekreacji”, podczas którego Klub ASG Enigma zaprezentował swoją działalność. Nie zabrakło również informacji o nowopowstałej ścieżce przyrodniczej „Poczuć i zrozumieć”, która została wyznaczona w Masywie Chełmca, a dostosowana jest m.in. dla osób niewidomych i niedowidzących. Dodatkowo przed publicznością wystąpiły uczennice Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie-Gorcach oraz 111 Boguszowska Drużyna Wędrownicza WATRA.

Podczas drugiej części inauguracji odbyła się wycieczka na Górę Parkową. Jedną z atrakcji spaceru był „napad” zorganizowany przez członków Enigmy. Turyści w asyście uzbrojonej obstawy udali się na boguszowską strzelnicę, gdzie czekała na nich gorąca kiełbasa z ogniska oraz atrakcyjne stanowiska strzelnicze. Na miejscu odbył się także pokaz z wykładem dotyczący zasad bezpieczeństwa użytkowania zabawek/pistoletów na kulki.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group