Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 6634
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Influencer Marketing na TikToku – Jak zacząć?

Środa, 29 czerwca 2022, 11:57
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Influencer Marketing na TikToku – Jak zacząć?
Fot. użyczone
Influencer marketing to jeden z największych trendów 2022 roku. Narzędzie to nie tylko zajęło znaczące miejsce wśród najskuteczniejszych metod promocji, ale wydaje się, że może wyprzeć wiele z nich. Eksperci wszystkich szczebli zwracają coraz większą uwagę na TikTok. Czy stanie się on nowym YouTube? Czy zaoferuje reklamodawcom coś innego niż format preroll? Czy utrzyma się obecna lojalność użytkowników? Na te pytania nie ma odpowiedzi, ale z tym większym zainteresowaniem będziemy śledzić rozwój sytuacji.

4 sposoby wykorzystania TikToka w biznesie

TikTok to najnowszy trend w mediach społecznościowych, z ponad 1,5 mld pobrań w App Store i Google Play oraz ponad 500 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. Zawartość serwisu TikTok składa się z maksymalnie 3 minutowych filmów, nagrywanych przez użytkowników aplikacji. Filmy wideo można tam edytować i udostępniać znajomym oraz innym użytkownikom.

Największa grupa demograficzna użytkowników TikTok to osoby w wieku od 16 do 24 lat. "Jeśli myślisz, że TikTok to tylko moda zoomersów, zastanów się jeszcze raz" — przestrzega Marley Brody, założycielka SocialEyes Communications. Dziś TikTok to coś znacznie więcej.

Opracowany przez nią przewodnik po TikTok można podzielić na kilka działów tematycznych:

1) Założenie swojego pierwszego kanału na TikTok i tworzenie własnych treści.

2) Gromadzenie i udostępnianie swoich treści. Uwaga na spojler — używaj hasztagów.

3) Reklama w serwisie TikTok. Prerolle, reklama natywna. Opcjonalnie inwestycja w obserwacje oraz TikTok Like.

4) Wykorzystanie treści tworzonych przy udziale influencerów. A tak naprawdę, jeśli bloger zewnętrzny publikuje filmy na YouTube, to co go powstrzymuje przed dotarciem także na TikTok?

Tworzenie strategii influencer marketingu

Kiedy marka decyduje się zainwestować w influencer marketing, jej zespół musi wyobrazić sobie, w jaki sposób planuje wykorzystać influencerów i mierzyć wyniki swoich kampanii. To jest w kategoriach ogólnych. W rzeczywistości udana kampania influencer marketingowa obejmuje wiele różnych uzupełniających się strategii i czynników logistycznych, które współpracują ze sobą, aby osiągnąć wcześniej określone cele.

Wyraźna kompensacja

Influencerzy (i nie tylko oni) pracują lepiej, gdy dokładnie rozumieją, w jaki sposób i ile będą zarabiać. Przed rozpoczęciem wspólnej kampanii należy to jasno określić i wyjaśnić.

Umieszczenie w mediach społecznościowych

Wzmianki w mediach społecznościowych (posty, komentarze, udostępnienia itp.) są istotnym aspektem strategii marketingowej każdego influencera. Marki powinny współpracować z influencerami, aby wyrazić swoje oczekiwania co do rodzaju, stylu i częstotliwości publikowanych przez nich treści. Można również pomyśleć o zaoferowaniu partnerowi konkretnych zasobów lub narzędzi potrzebnych do maksymalnego zwiększenia skuteczności postów społecznościowych.

Unikalne korzyści dla influencerów

Marki postępują mądrze, oferując influencerom zniżki, darmowe prezenty lub inne produkty i usługi, które influencer może następnie rozdać swoim najbardziej lojalnym fanom. Jest to nie tylko przydatne do angażowania grupy docelowej, ale także pozwala influencerowi zwiększyć swój zasięg, a jednocześnie pogłębić i zwiększyć częstotliwość interakcji z fanami.

Współtworzenie treści

Jednym z najlepszych sposobów na bezpośrednie zaangażowanie influencera w marketing marki, przy jednoczesnym zachowaniu niezależności od stron trzecich, jest stworzenie kampanii opartej na współpracy, w której influencer współpracuje bezpośrednio z marketerami marki przy tworzeniu treści, które następnie mogą być udostępniane na wszystkich platformach społecznościowych.

Treści oskryptowane

Marki chcą mieć pewność, że influencer nie przekształci ich przekazu reklamowego w taki sposób, aby im się podobał. Aby uniknąć takich sytuacji, marka może opracowywać treści, a następnie rozpowszechniać je za pośrednictwem influencerów. Może to wyglądać jak reklama, ale jeśli jest właściwie traktowana, takie treści mają wartość.

Udostępnianie treści

Nadając komunikat marki, influencer może zachęcić swoich fanów do podjęcia działań. W ten sposób skutecznie i wykładniczo zwiększa się zasięg przekazu. A ponieważ inicjatywa pochodzi od influencera, któremu subskrybenci ufają, istnieje większe prawdopodobieństwo, że entuzjastycznie podzielą się tą informacją.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group