Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4037
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Infomost Polski i Czech

Wtorek, 22 marca 2022, 11:34
Aktualizacja: 12:05
Autor: red
REGION: Infomost Polski i Czech
Fot. użyczone
Członkowie Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracja Wałbrzyska dzięki dofinasowaniu z Unii Europejskiej biorą udział w bezpłatnym kursie języka czeskiego. Możliwość poznania mowy naszych południowych sąsiadów jest kolejnym przykładem pozytywnej współpracy transgranicznej.

W czasie kursu przeprowadzone zostaną zadania, ćwiczenia i praktyki zmierzające do osiągnięcia podstawowej znajomości języka. Lekcje mają na celu podniesienie sprawności wypowiadania się i komunikowania w języku czeskim. Uczestnicy kursu biorą udział w ćwiczeniach usprawniających komunikację ustną, uczą się jak formułować proste, przejrzyste komunikaty, jak komunikować się z turystą z Czech. Zdobywają także umiejętności wychodzenia z trudnych sytuacji w kontaktach z Czechami, pracują nad poprawnością językową oraz uczą się swobody interakcji w kontaktach polsko -czeskich w relacji z turystą czeskim.

Kursy języka czeskiego realizuje firma Lumi Technology z Nysy.  Osoby, które prowadzą zajęcia to filolodzy czescy z dużym doświadczeniem - Dr Ilona Gwóźdź Szewczenko oraz dr Mateusz Wiśniewski – osoby te pracują na co dzień w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

W ramach projektu zostały zorganizowane trzy grupy kursowe. Zajęcia rozpoczęły się 21 marca i będą odbywały się dwa razy w tygodniu do końca listopada. W sumie dla każdej grupy odbędzie się 66 godzin zajęć. Na podstawie zgłoszeń w zajęciach uczestniczą chętni pracownicy i przedstawiciele członków stowarzyszenia LOT Aglomeracja Wałbrzyska.

Zajęcia odbywaj się w formie online. Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikaty. W grudniu 2022 rozpocznie się II tura kursów, w ramach której do czerwca 2023 r. będą odbywały się kursy realizowane już w 2 grupach (po 15 osób). Nabór do kursu w ramach II tury będzie realizowany we wrześniu 2022 r.

Głównym celem kursów jest nabycie przez przedstawicieli członków LOT AW podstawowych kompetencji językowych z języka czeskiego, co umożliwi bardziej efektywne budowanie i rozwijanie współpracy transgranicznej. Zadanie realizowane jest w ramach projektu Interreg V – A.

Twoja reakcja na artykuł?

4
27%
Cieszy
8
53%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
13%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group