Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 4308
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Inna strona „Przychodni Piaskowa Góra”

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 15 listopada 2010, 13:04
Aktualizacja: 13:05
Autor: red
Fot. użyczone
Osobowości z pasją będą zaglądać do znanej „Przychodni Piaskowa Góra”, (nie w celach zdrowotnych). Wieczór z nestorem wałbrzyskich aktorów – Adamem Wolańczykiem i alpinistą Marcinem Pokorą rozpoczął ten właśnie cykl prezentacji „Osobowości z pasją”.

Dorobek artystyczny Adama Wolańczyka, który w tym roku obchodził 50-lecie pracy twórczej, jest imponujący: 127 ról teatralnych, w tym na wałbrzyskiej scenie – 110, wiele też ról filmowych. Szczególnie bliskie są mu te - m.in. w pierwszej wałbrzyskiej „Zemście” inaugurującej przed laty działalność tego teatru, w „Wieczorze Trzech Króli”, „Mistrzu i Małgorzacie”, „Cyrano de Bergerac”.

Choć wałbrzyski teatr zmienił się bardzo, to jest w nim miejsce dla miłośnika klasyki. Adama Wolańczyka oglądamy w kolejnych awangardowych sztukach (choćby wspaniała rola Szarika w „Niech żyje wojna”).

Tego listopadowego wieczoru dla pracowników „Przychodni Piaskowa Góra” zaprezentował fragmenty „Pana Tadeusza” i inne utwory z naszej klasyki. Wspomniał też o swoich pasjach: fotografii i ratowaniu zabytków.

Tymczasem Marcin Pokora, nauczyciel wychowania fizycznego i pracownik przychodni, opowiedział o swojej wyprawie na Mont Blanc, najwyższy szczyt w Europie. Zilustrował to wspaniałymi fotografiami i filmem.

- To było pierwsze spotkanie „Osobowości z pasją”. I będą następne – zapewnia Leszek Grodziński, prezes „Przychodni Piaskowa Góra”, który jest właśnie inicjatorem prezentacji ludzi, którzy umieją żyć inaczej.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group