Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3147
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Innowacyjne rozwiązanie

Piątek, 18 grudnia 2020, 6:30
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Innowacyjne rozwiązanie
Fot. użyczone
Samoobsługowy Punkt Diagnostyczny dla uczestników Klubu Seniora

Gmina Jedlina nie poprzestaje na wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie zdalnej opieki medycznej. Po wprowadzeniu ,,Bransoletek Życia” poszerza ofertę w zakresie medycyny zdalnej poprzez zapewnienie komfortu swoim mieszkańcom – seniorom, ponieważ ta oferta skierowana jest do uczestników Klubu Seniora, który działa w nowo powstałym Centrum Usług Socjalnych.
- Dzisiaj w Centrum Usług Socjalnych uruchomiony został Samoobsługowy Punkt Diagnostyczny Comarch. Jest to rozwiązanie, które niweluje niedogodności z jakimi często się spotykamy: niedostępność lekarzy, przepełnione placówki medyczne, ograniczenia czasowe oraz wysokie koszty leczenia – mówi Burmistrz Jedliny - Zdroju Leszek Orpel

Jedliński Punkt Diagnostyczny Comarch wyposażony jest w termometr, ciśnieniomierz, event EKG, pulsoksymetr, wagę i stetoskop. Urządzenia te umożliwiają proste i szybkie pomiary podstawowych parametrów życiowych i oparte są o aplikację dostępną na tablecie lub ekranie, przeprowadzającą diagnozowaną osobę przez wszystkie etapy aplikacji. Badania można wykonać samodzielnie - w trybie podstawowym lub przy asyście opiekuna czy pielęgniarki - w trybie rozszerzonym. Dane przesyłane są do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej i tam poddawane są analizie. Interpretacja badania wraca do osoby diagnozowanej.

Sfinansowanie zakupu stacji diagnostycznej możliwe było dzięki współfinansowaniu projektu ze środków UE, realizowanego w partnerstwie z Fundacją Merkury z Wałbrzycha.

Punkt Diagnostyczny jest kolejnym produktem z zakresu zdalnej opieki medycznej. Przypominamy, że w Gminie funkcjonuje tzw. Teleopieka - program, który został nagrodzony przez Ministerstwo Rozwoju w konkursie ,,Innowacyjny Samorząd”. To wyróżnienie w imieniu gminy odebrała Pani Joanna Fornalska-Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej. Dziś, dzięki znakomitej współpracy z firmą Comarch, Gmina otrzymała nieodpłatnie 16 nowych zmodyfikowanych urządzeń, z których przez najbliższy rok będzie korzystało kolejnych 16 mieszkańców.

Przedstawiciele firmy Comarch są mile zaskoczeni innowacyjnym podejściem gminy i nie ukrywają, że prężność naszych działań w tym zakresie jest imponująca i zasługuje na uznanie. Podsumowując nasze zaangażowanie w realizację kolejnych, pomocnych i nowatorskich rozwiązań Pani Kamila Bień z firmy Comarch, podkreśliła, że Gmina Jedlina-Zdrój w 2021 roku stanie się dla Comarch ośrodkiem referencyjnym.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group