Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4767
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Intensywnie na powiatowych drogach

Środa, 4 grudnia 2013, 11:39
Autor: red
powiat wałbrzyski: Intensywnie na powiatowych drogach
Fot. użyczone
Łagodny początek grudnia sprzyja drogowcom pracującym na remontowanych obecnie powiatowych ciągach komunikacyjnych.

Trwają intensywne prace w Grzędach (gmina Czarnym Bór), Różanej (gmina Mieroszów) oraz przy budowie mostu na Lesku w Czarnym Borze. Zakończył się także remont drogi w Gostkowie na terenie gminy Stare Bogaczowice.

Most na Lesku przy ul. Wałbrzyskiej w Czarnym Borze został tak mocno uszkodzony podczas ostatnich podtopień, że konieczna była praktycznie jego odbudowa. Woda zniszczyła także nawierzchnię drogi 3367D w Grzędach oraz nr 3470D w Różanej.
– Środki na te zadania otrzymaliśmy w ramach promesy od Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na usuwanie klęsk żywiołowych. Z zaznaczeniem, że musimy je wydać i rozliczyć remonty do końca roku. Jesteśmy zatem bardzo szczęśliwi, że aura jak na razie nam sprzyja – wyjaśnia starosta wałbrzyski, Józef Piksa, który spotyka się regularnie z kierownikami budowy i osobiście nadzoruje prace. Ich zakończenie planowane jest na 15 grudnia.
- Wszystkie trzy inwestycje są niezwykle ważne dla okolicznych mieszkańców, ale także dla ruchu turystycznego. Na przykład droga w Różanej prowadzi do zabytkowej kuźni, miejsca czarującego, a mało znanego turystom. Lepszy dojazd do tego miejsca sprawi, że ożyje cała miejscowość – dodaje starosta Piksa.

Odebrana została już natomiast droga w Gostkowie, także uszkodzona w czasie intensywnych czerwcowych opadów. Zadowolenia z remontu nie kryją władze Starych Bogaczowic.
- Gmina Stare Bogaczowice składa się z dwóch, głównych ciągów komunikacyjnych. Jeden z nich to oś komunikacyjna Świebodzice- Kamienna Góra, a druga to Jabłów-Wałbrzych przez Szczawno Zdrój. Wyremontowana droga jest w ciągu pierwszej osi i stanowi ważny wkład w transport pomiędzy powiatami i miejscowościami w ramach powiatu wałbrzyskiego – mówi zastępca wójta gminy Stare Bogaczowice, Leszek Rabiniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group