Sobota, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 6014
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Internetowa oszustka

Czwartek, 30 września 2021, 6:42
Autor: red
Wałbrzych: Internetowa oszustka
Fot. KMP Wałbrzych
23 zarzuty postawili policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu 20–letniej mieszkance naszego miasta, która oferowała poprzez jeden z internetowych portali aukcyjnych rożnego rodzaju produkty, wiedząc, że nie wywiąże się z umów, gdyż takowych nie posiadała.

20-latka dzięki przestępczemu procederowi w okresie od grudnia zeszłego roku do lutego tego roku wyłudziła łącznie blisko 13 tysięcy złotych i oszukała kilkadziesiąt osób z terenu całej Polski. Oferowała ona na jednym ze znanych portali aukcyjnych m.in. konsole do gier, telefony komórkowe, zabawki, czy też kanapę. Kupujący wpłacali zaliczki na zakupy w kwocie kilkuset złotych i czekali na przesyłki. Nigdy jednak paczek się nie doczekali.

Działania operacyjne wałbrzyskich policjantów pozwoliły ustalić tożsamość podejrzanej i 28 września postawić jej zarzuty. 20-latka odpowie przed sądem za działania mające na celu osiągnięcie korzyści majątkowej i doprowadzenie grupy osób do niekorzystnego rozporządzania mieniem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
4
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
20%
Złości
4
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group