Czytających: 5238

Trzebnica: IV liga piłkarska: Wymęczone, ale niezwykle cenne zwycięstwo

Niedziela, 4 listopada 2018, 7:45
Aktualizacja: 7:56
Piłkarze Górnika musieli się mocno natrudzić, by wywieźć komplet punktów z Trzebnicy. Ostatecznie biało–niebiescy wygrali 1–0.

Pierwszy kwadrans należał do Górników, lecz próby Oświęcimki i Jakackiego spełzły na niczym. W kolejnych minutach nadal stroną dyktującą warunki gry był Górnik, ale miejscowi bardzo mądrze ii skutecznie bronili dostępu do własnej bramki i od czasu do czasu starali się skontrować. W 40. minucie miała miejsce dość kontrowersyjna sytuacja, kiedy zawodnicy Polonii domagali się odgwizdania jedenastki, ale sędzia pozostał nieugięty i karnego nie podyktował.

Pierwsze minuty drugiej odsłony to gra wyrównana. Gospodarze chcieli przejąć inicjatywę, ale nie wychodziło im to zbyt dobrze. W 60. minucie zaraz po wejściu na plac gry w dobrej okazji znalazł się Rodziewicz, lecz piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce. Jednak już kilka minut później po dośrodkowaniu w pole karne Trzebnicy powstało olbrzymie zamieszanie i najprzytomniej zachował się Orzech, który wyprowadził wałbrzyszan na prowadzenie. Po stracie gola wreszcie śmielej zaatakowała Polonia, ale nasi szybko rozbijali ataki przeciwnika. W 86. minucie Jaroszewski sfaulował w polu karnym gracza miejscowych i tym razem arbiter wskazał na jedenastkę. Na nasze szczęście piłkarz z Trzebnicy trafił w poprzeczkę i wynik pozostał bez zmian.

Polonia Trzebnica - Górnik Wałbrzych 0-1 (0-0)

Górnik: Jaroszewski, Michalak, Orzech, Wepa, Smoczyk, Rytko (54' Sobiesierski), Chajewski, Jakacki (59' Rodziewicz), Krzymiński, Oświęcimka, Tragarz (79' Krawczyk).