Czwartek, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 3694
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jacek Bończyk charytatywnie w A’propos

Poniedziałek, 28 marca 2011, 18:56
Aktualizacja: 18:56
Autor: Sven
Wałbrzych: Jacek Bończyk charytatywnie w A’propos
Fot. Sławomir Pawlik
Niecodzienny koncert odbył się w Klubie A’propos w Wałbrzychu. Całkowity dochód został przekazany na pomoc w sfinansowaniu operacji trzynastoletniego Maćka Lazara.

Na pomoc chłopcu zdecydował się wałbrzyszanin, aktor, reżyser i piosenkarz - Jacek Bończyk. Koncert pod tytułem „Bończyk gra Staszewskiego” składał się z piosenek Stanisława Staszewskiego, spopularyzowanych w latach dziewięćdziesiątych przez jego syna Kazika. Usłyszeliśmy bardziej i mniej znane utwory: „Celina”, „Baranek”, „Bal kreślarzy”, „Nie dorosłem”, „Zastanówcie się sami”, „Samotni ludzie”, „Śmierć poety”, „Gwiazda szeryfa”, „Inżynierowie z petrobudowy” czy „U Marianny”.

Po koncercie odbyła się licytacja przedmiotów, które Jackowi Bończykowi na tę okazję podarowali artyści warszawscy. Były wśród nich 2 płyty „Tercet czyli kwartet“ z autografami oraz kaseta „Daleko od noszy“ z autografem od Hanny Śleszyńskiej, album fotograficzny „Anny dla Anny“ (limitowana seria) od Anny Guzik, 3-płytowe wydawnictwo z autografem od Mirosława Czyżykiewicza, album o produkcji „Ranczo“ z autografem od Cezarego Żaka, płyta „Przechowalnia“ z autografem od Artura Andrusa,
płyta „Piosenki Kurta Tucholskiego“ z autografem od Krystyny Tkacz, płyta „Brassens i Okudżawa“ z autografem od Piotra Machalicy, płyta dvd „Grupa MoCarta w teatrze“ z autografami od Grupy MoCarta, płyta dvd „Zamach na MoCarta“ z autografami od Wojciecha Malajkata i Zbigniewa Zamachowskiego, zdjęcie-collage z autografem od Piotra Szwedesa, zdjęcie z planu „Bitwy Warszawskiej“ z autografem od Jarosława Boberka, zdjęcie z autografem od Magdy Kumorek, płyta z autografem od Leszka Możdżera,
płyta "Listy Julii" z autografem od Katarzyny Groniec, płyta z autografem od grupy Mikromusic.

Wymienione przedmioty znalazły nowych właścicieli, a niektóre licytacje miały bardzo zacięty przebieg. Ostateczna kwota nie jest jeszcze znana, ponieważ w grę wchodzą jeszcze przelewy bankowe.

Na uwagę zasługuje także fakt, że właściciele Klubu A’propos bez wahania udostępnili bezpłatnie salę na potrzeby koncertu.

Maćkowi życzymy zdrowia.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group