Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 2079
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Jacek C. przed sądem

Czwartek, 30 stycznia 2020, 16:25
Aktualizacja: Sobota, 1 lutego 2020, 9:39
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Jacek C. przed sądem
Fot. red
Dziś w Świdnicy rozpoczął się proces burmistrza Boguszowa–Gorc Jacka C., na którym ciąży kilka bardzo poważnych zarzutów korupcyjnych.

Jacek C. stanął przed sądem wraz z ośmioma innymi osobami, którym zarzuca się między innymi przyjęcie korzyści majątkowej w czasie wyborów samorządowych w 2018 roku. Sędzia Tomasz Białek wyłączył jawność rozprawy w kwestii wyjaśnień Jacka C. Przewodniczący składu sędziowskiego argumentował tę decyzję możliwością wystąpienia faktów ważnych dla interesów państwa. Dziennikarze więc w momencie, kiedy wyjaśnienia składał burmistrz Jacek C. musieli opuścić salę rozpraw.

Jacek c. ma postawionych szereg zarzutów:

- przyjęcia jako burmistrz Boguszowa-Gorc korzyści majątkowej w kwocie 70 tys. zł od jednego z przedsiębiorców wykonujących prace na rzecz gminy w zamian za przedłużenie wykonania realizacji umowy dotyczącej oświetlenia ulicznego
- działanie na szkodę gminy Boguszów-Gorce i wyrządzenie szkody w wielkich rozmiarach - w kwocie ponad 4 mln zł - poprzez bezpodstawne odwołanie przetargu dotyczącego nieruchomości.
- przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie 10 tys. zł w czasie pełnienia obowiązków starosty wałbrzyskiego w zamian za wydanie korzystnej decyzji administracyjnej dotyczącej uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi
- zarzut płatnej protekcji polegający na powoływaniu się na wpływy w Urzędzie Skarbowym w Wałbrzychu i Izbie Skarbowej we Wrocławiu i podjęciu się załatwienia pozytywnego sprawy dla przedsiębiorcy w zamian za korzyść majątkową w wysokości 50 tys. zł. Do wręczenia tej łapówki nie doszło.

Twoja reakcja na artykuł?

24
53%
Cieszy
4
9%
Hahaha
3
7%
Nudzi
2
4%
Smuci
5
11%
Złości
7
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group