Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 3264
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Jak efektywnie promować swoją działalność w internecie? Największe szanse na zyski daje pozycjonowanie stron w Google!

Sobota, 11 stycznia 2020, 7:51
Aktualizacja: Niedziela, 12 stycznia 2020, 22:01
Autor: red
Kraj: Jak efektywnie promować swoją działalność w internecie? Największe szanse na zyski daje pozycjonowanie stron w Google!
Fot. użyczone
W nowoczesnym świecie bez reklamy ani rusz. Praktycznie w każdej branży trzeba się mocno postarać, żeby odbiorcy dowiedzieli się o istnieniu firmy i w razie potrzeby zaczęli rozważać jej ofertę. W dobie internetu pojawiło się mnóstwo nowych możliwości promowania własnego biznesu – sztuka polega na wybraniu maksymalnie skutecznych metod, aby uniknąć marnotrawienia bezcennych środków. Przedsiębiorcy, którzy planują szerzej wyjść do potencjalnych klientów w sieci, powinni szczególnie zainteresować się profesjonalnym pozycjonowaniem stron.

Wpychanie słów kluczowych do treści na siłę będzie przeciwskuteczne. Google ma już wyższe wymagania

Statystyki nie pozostawiają żadnych wątpliwości: firmy, które po wpisaniu określonych fraz pojawiają się na czołowych miejscach w wyszukiwarce, mają największe szanse na konwersję. Najpierw ściągnięcie użytkownika na swoją stronę, a następnie zawarcie wartościowej transakcji. Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli agencji INSEO, na witryny www z pierwszych 5 miejsc w SERP przypada nawet 95-97,5% wszystkich kliknięć z wyszukiwarki. Trudno się wobec tego dziwić, że współczesne pozycjonowanie stron w Google ma stosunkowo niewiele wspólnego z metodami stosowanymi jeszcze kilka lat temu, przed dużymi aktualizacjami algorytmów. Wystarczy wspomnieć, że tzw. keyword stuffing oraz zostawianie jak największej liczby linków (bez oglądania się na jakość czy kontekst) prędzej obniżą pozycję witryny w rankingu zamiast ją poprawić. Google stale udoskonala swoje roboty indeksujące, bez śledzenia nowinek w branży SEO trudno o satysfakcjonujące rezultaty.

Słabo zoptymalizowane strony praktycznie nie mają szans na przebicie się do TOP 3 wyników organicznych

Specjaliści są wyjątkowo zgodni: najlepszym rozwiązaniem dla firm, które nie mogą sobie pozwolić na samodzielne eksperymenty i marnotrawienie czasu oraz środków, będzie współpraca z cenioną agencją marketingu internetowego. Pierwszym etapem profesjonalnego pozycjonowania strony w Google powinna być dogłębna analiza strony: sprawdzenie zawartości strony, sprawdzenie poprawności kodu, adresów URL i linkowania wewnętrznego, a także wybór najważniejszych fraz kluczowych, na których będzie opierać się przyszła kampania w wyszukiwarce. Niejednokrotnie zdarza się tak, że rozbudowane i nieco mniej popularne zwroty (z tzw. długim ogonem) są bardziej opłacalne, niż rywalizacja o ranking przy najczęściej wpisywanych sformułowaniach. Każdy przypadek jest inny: stare marketingowe przysłowie mówiące o tym, że dla konkretnej firmy o określonej pozycji rynkowej istnieje wyłącznie jeden maksymalnie skuteczny plan.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group