Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 4399
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jak idą szczepienia w Wałbrzychu?

Poniedziałek, 24 maja 2021, 10:52
Aktualizacja: 12:44
Autor: JAZ
Wałbrzych: Jak idą szczepienia w Wałbrzychu?
Fot. JAZ
Wałbrzych może pochwalić się dużą liczbą szczepień. Od początku akcji szczepionkę otrzymano blisko 78 tysięcy osób. Łącznie podano 111 tysięcy dawek. To dużo. W tej liczbie jest ujętych ponad 50 procent mieszkańców miasta w grupie 60 plus. Nieco mniej w grupie 70 plus. Najmniejszy odsetek szczepień dotyczy grup, które do programu mogły dołączyć najpóźniej czyli 18 plus.

Prezydent miasta jest zadowolony z tempa realizacji programu, który sprawia, że w okresie wakacyjnym będziemy mogli powoli wracać do normalnego życia.

- Dzisiaj mamy zaszczepionych około 40 tysięcy mieszkańców Wałbrzycha. To bardzo dobry wynik, ale wciąż chcemy by było ich więcej. Mamy szansę zakończyć to wszystko tu i teraz. Jesteśmy w krytycznym momencie. Oznacza to, że albo się zmobilizujemy i zmniejszymy ryzyko zachorowań, albo już niedługo będziemy walczyć z czwartą falą - mówi Roman Szełemej.

Miasto podchodzi do problemu metodycznie. Stosuje się do zaleceń rządowych, ale też stara się zawsze być o krok przed nowymi regulacjami. Zaszczepieni zostali bezdomni, którzy przebywali w noclegowniach. Obecnie zakładane jest także wdrożenie kolejnych etapów szczepień. Tym razem w wersji mobilnej. Warunkiem będzie realizacja dostawy szczepionej firmy Johnson & Johnson.

- Szczepionką zostaną zaszczepieni wszyscy ci mieszkańcy z grupy 60 plus, którzy do tej pory nie mieli możliwości, bali się, lub nie wiedzieli jak skorzystać ze szczepienia w punktach stacjonarnych – tłumaczy prezydent.

W planach jest również zorganizowanie akcji w ramach Dnia Dziecka. Tu pomysł zakłada zaszczepienie każdego nastolatka w wieku 16 plus, który przyjdzie z rodzicem do punktu w Starej Kopalni. Miasto chce również szczepić w szkołach. Plan realizacji jest jednak dopiero w ramach przygotowań. Kwalifikacja szkoły ma być zrealizowana na poziomie elektronicznym. W późniejszej jego fazie uczniowie ze szkoły, po kwalifikacji do szczepienia preparatem firmy Pfizer, w wyznaczonym terminie zjawiają się w punkcie szczepień. Tym sposobem wałbrzyskie szkoły w wieku 16 plus zostałyby wyszczepione w ciągu tygodnia.

Twoja reakcja na artykuł?

27
46%
Cieszy
10
17%
Hahaha
2
3%
Nudzi
1
2%
Smuci
5
8%
Złości
14
24%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group