Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 3254
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Jak kupić najlepszą dla siebie patelnię?

Sobota, 29 stycznia 2022, 6:35
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Jak kupić najlepszą dla siebie patelnię?
Fot. użyczone
Podejmując taką decyzję, musisz zwrócić baczną uwagę na kilka rzeczy. Ważne jest, aby zastanowić się, czy chcesz naczynia kuchenne nadające się do mycia w zmywarce i gdzie je przechowywać. Do sztaplowania w szafkach, kilka nowoczesnych wersji zawiera zdejmowane uchwyty.

Po pierwsze – aluminium

Niektóre osoby decydują się na umieszczenie garnków i patelni nad wyspą kuchenną na wiszącym stojaku na garnki. Choć może wydawać się to modne, prawdopodobnie zbiera olej i kurz i będzie wymagało czyszczenia przed każdym użyciem. Wróćmy jednak do tego, jak powinniśmy znaleźć dla nas idealne patelnie. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę materiały użyte do ich budowy.

Na zewnątrz wiele patelni aluminiowych ma powłokę emaliowaną, a od wewnątrz powłokę zapobiegającą przywieraniu. Dzięki temu są trwałe, łatwe w czyszczeniu oraz odporne na zarysowania i plamy. Można również uzyskać twardą anodę lub odlewane ciśnieniowo aluminium, które ma wygląd żeliwa, ale jest lżejsza i ma lepszą przewodność cieplną. Z drugiej strony niepowlekane patelnie aluminiowe nie są idealne do gotowania kwaśnych posiłków.

Po drugie – żeliwo

Materiał ten nagrzewa się powoli, ale skutecznie utrzymuje ciepło, dzięki czemu idealnie nadaje się do powolnego, równomiernego gotowania na małym ogniu, zapewniając doskonałe przyrumienienie mięsa. Pamiętaj tylko, że twoje jedzenie będzie nadal gotowane po wyłączeniu ogrzewania.

Ponieważ żeliwo łatwo rdzewieje, patelnie zwykle mają powłokę wewnętrzną zapobiegającą przywieraniu lub cienką warstwę emalii porcelanowej, która je chroni. Chociaż niepowlekane żeliwo nie nadaje się do mycia w zmywarce, większość żeliwnych patelni ma emaliowane powierzchnie zewnętrzne i nieprzywierające lub emaliowane wnętrze, aby zapobiec temu problemowi. Aby uzyskać patynę, nieprzywierające patelnie żeliwne, które nie są powlekane, muszą być sezonowane.

Po trzecie – miedź

Miedź jest doskonałym przewodnikiem ciepła. Patelnie miedziane są drogie, ale powinny starczyć na całe życie. Ponieważ miedź reaguje z kwaśnymi produktami spożywczymi, takimi jak ryby i mięso, patelnie te są często powlekane cyną lub stalą nierdzewną. Patelnie miedziane, które nie są wyłożone, należy przechowywać wyłącznie w celach archiwalnych.
Aby miedziane patelnie wyglądały jak najlepiej, należy je czyścić specjalną pastą miedzianą. O ile nie mają struktury „kanapkowej”, nie używaj ich na piecu ze szklanym blatem. Oznacza to, że warstwa metalu – często aluminium – jest umieszczana na wierzchu i pod inną warstwą metalu (w tym przypadku miedzi). W ten sam sposób, w jaki noszenie wielu warstw odzieży poprawia zatrzymywanie ciepła, poprawia to zatrzymywanie ciepła przez patelnię. Przyczynia się również do poprawy efektywności procesu smażenia.

Podsumowanie

Ze względu na różne materiały użyte do produkcji patelni można wyraźnie stwierdzić, że na rynku istnieje znaczna różnica w tego typu naczyniach kuchennych. Ułatwia to dopasowanie odpowiednich modeli do własnego stylu, ale wymaga również większej uwagi podczas całego procesu selekcji, aby wybrać produkty wysokiej jakości. W rezultacie powinieneś brać pod uwagę tylko oferty od wiarygodnych sprzedawców.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group