Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4357
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Jak skutecznie sprzątać w biurze?

Poniedziałek, 25 lipca 2022, 6:33
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Jak skutecznie sprzątać w biurze?
Fot. użyczone
Bałagan w pracy jest źródłem wielu frustracji. Nieporządek przeszkadza bowiem w skupieniu i koncentracji, co w konsekwencji może negatywnie odbijać się na efektywności całego zespołu. Nie sposób nie wspomnieć o tym, iż czyste biuro jest również niejako wizytówką firmy. Nic więc dziwnego, że wielu właścicieli przedsiębiorstw zastanawia się – jak sprzątać w biurze i czy warto w tej materii korzystać z uprzejmości pracowników, czy jednak zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy. Przeczytaj artykuł i zapoznaj się z naszymi radami.

Jak sprzątać w biurze?

Aby utrzymać biuro w czystości przez cały czas, trzeba wykonywać szereg różnego rodzaju czynności. Warto opracować szczegółowy harmonogram i przypisać do każdego działu konkretne osoby. Taki podział obowiązków znacznie przyspieszy proces sprzątania. Każdy pracownik będzie bowiem wiedział, za co odpowiada w konkretnym tygodniu, co pozwoli uniknąć przerzucania odpowiedzialności na inne osoby z działu.

Sprzątanie należy rozpocząć od mycia najbardziej zanieczyszczonych miejsc. Powierzchnie wymagające większego nakładu pracy często trzeba bowiem potraktować specjalistycznymi środkami czyszczącymi o silnym działaniu. Wówczas wystarczy spryskać konkretne miejsca i w oczekiwaniu na efekty zająć się czyszczeniem pozostałych pomieszczeń. W ten sposób można znacznie zoptymalizować czas niezbędny na dokładne i skuteczne sprzątanie biura.

Jak sprzątać w biurze? Poznaj codzienne obowiązki!

Odpowiadając na pytanie, jak skutecznie sprzątać w biurze, koniecznie trzeba wspomnieć o najważniejszych czynnościach, które należy wykonywać codziennie. Wśród głównych etapów wyróżnić można m.in.:

1. Mycie stołów i krzeseł – Zdejmij z biurek wszystkie przedmioty. Usuń z nich kurz za pomocą wilgotnej ściereczki, wyczyść pusty blat i poukładaj od nowa wszystkie akcesoria. Umyj krzesła – podłokietniki, stelaże i kółka, a następnie odkurz tapicerowane siedziska i oparcia.

2. Mycie umywalek i muszli klozetowych – Sanitariaty należy przecierać codziennie. W tym celu wykorzystaj odpowiednie środki czyszczące, dzięki którym pozbędziesz się nie tylko widocznych gołym okiem zabrudzeń, ale też kamienia i bakterii. Wszystkich płynów używaj jednak bardzo ostrożnie, aby poszczególne substancje nie zniszczyły delikatnych powierzchni.

3. Czyszczenie podłóg – W pierwszej kolejności dokładnie okurz podłogę, zwłaszcza dywany i wykładziny. Panele, parkiet i płytki umyj mopem z wykorzystaniem wody i odrobiny płynu dedykowanego do konkretnego rodzaju powierzchni.

4. Zbieranie śmieci – Wypadające śmieci z koszy to zmora każdego zakładu pracy, dlatego wyrzucania odpadków nie mogło zabraknąć na liście opisującej, jak sprzątać w biurze. Śmieci należy segregować i wyrzucać do odpowiednich kontenerów. Na koniec dnia opróżnij zarówno kubły stojące przy biurkach, jak i w częściach wspólnych – takich jak aneks kuchenny, łazienki itp.

5. Dezynfekcja pomieszczeń – W tej materii sięgaj po sprawdzone płyny antybakteryjne, które skutecznie usuną szkodliwe bakterie. Dezynfekcja będzie niezwykle potrzebna w miejscach, w których znaleźć można duże skupiska drobnoustrojów – takich jak kuchnia, łazienka czy toalety.

6. Uzupełnianie materiałów eksploatacyjnych – Sprawdź, czy w drukarkach nie brakuje papieru i tuszy, a na biurkach zszywek, długopisów, samoprzylepnych karteczek i innych materiałów potrzebnych do wykonywania codziennych obowiązków. Dobra organizacja miejsca pracy to bowiem klucz do wysokiego poziomu efektywności.
Wszystkie powyższe czynności należy oczywiście wykonywać regularnie, najlepiej codziennie po zakończonej pracy. W przeciwnym razie w biurze szybko zapanuje nieład i nieporządek.

Jak sprzątać w biurze? Nie zapomnij o generalnych porządkach!

Codzienne sprzątanie jest niezwykle ważne, aczkolwiek mówiąc o tym, jak skutecznie sprzątać w biurze, nie sposób pominąć generalnych porządków, które w miarę możliwości trzeba przeprowadzać cyklicznie, np. raz w miesiącu. Wówczas niezbędne jest wykonanie czynności, które wykraczają poza codzienne obowiązki. Wśród nich można wymienić:
• czyszczenie szafek,
• czyszczenie dywanów,
• mycie okien i drzwi,
• mycie płytek na ścianach.

Wszystkie te działania można wykonać we własnym zakresie, delegując pracowników zatrudnionych w strukturach firmy. Istnieje także możliwość skorzystania z kompleksowej usługi sprzątania biur Warszawa, w ramach której profesjonalna ekipa zajmie się wszystkim, co niezbędne.

Jak sprzątać w biurze? Samodzielnie czy z pomocą zewnętrznej firmy?

Codzienna praca w biurze bywa bardzo angażująca. Nierzadko pracownicy nie są w stanie wyrobić się z realizacją wszystkich najważniejszych i palących obowiązków. Wówczas okazuje się, że na sprzątnie tym bardziej, nie ma już czasu. Warto również pamiętać, iż często tego rodzaju czynności nie są uwzględniane w zakresie obowiązków. Brak odpowiednich zapisów w umowie może wykluczyć możliwość skorzystania z uprzejmości pracowników w tej materii.
Wszystko to sprawia, że podjęcie współpracy z firmą zewnętrzną staje się jedyną alternatywą. Warto z niej skorzystać, ponieważ wykwalifikowany personel wykona wszystkie niezbędne czynności i profesjonalnie zajmie się czystością. Dzięki temu pracownicy i właściciel zyskają cenny czas na rozwijanie swoich kompetencji i efektywne wykonywanie swoich obowiązków.

Jak skutecznie sprzątać w biurze i dlaczego warto to robić?

Musisz nie tylko wiedzieć, jak sprzątać w biurze, ale też dlaczego warto to robić. Istnieje kilka powodów. Jednym z nich jest oczywiście wydajność pracowników. Nieporządek utrudnia, a czasem nawet uniemożliwia skuteczne wykonywanie obowiązków. Z kolei czyste, zadbane biuro sprzyja koncentracji, kreatywności i efektywności.

Regularne sprzątanie biura jest też istotne z punktu widzenia potencjalnych kontrahentów i kooperantów. Czysta przestrzeń jest bowiem wizytówką firmy. Z tego powodu właściciel, który chce cieszyć się dobrą renomą, musi więc nie tylko dbać o jakość swoich usług i kwalifikacje pracowników, ale też o wygląd i czystość biura.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group