Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3692
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Jak uniknąć oszustwa?

Piątek, 30 września 2022, 8:31
Aktualizacja: 9:13
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Jak uniknąć oszustwa?
Fot. KMP Wałbrzych
Komendant Komisariat Policji w Głuszycy, wspólnie z dzielnicowym, uczestniczył w spotkaniu z seniorami, które odbyło się wczoraj w Ośrodku Pomocy Społecznej w Jedlinie–Zdroju. Celem pogadanki było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwami i kradzieżami.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego policjanci bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o zwykłych środkach bezpieczeństwa. Tym razem Komendant Komisariatu Policji w Głuszycy podinsp. Sebastian Sabadach wspólnie z dzielnicowym st. asp. Tomaszem Platą mieli okazję spotkać się z osobami starszymi w Ośrodku Pomocy Społecznej w Jedlinie-Zdroju.

Podczas spotkania komendant głuszyckiego komisariatu przekazał seniorom niezbędne informacje, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie ich, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka”, „policjanta” czy „na administratora”. Zwrócił uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające.

Dzielnicowy zwrócił również uwagę na bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym oraz wyjaśnił, jak nie paść ofiarą złodziei kieszonkowych podczas przejazdu środkami komunikacji miejskiej. Omówione zostały bezpieczne zachowania w domu, na ulicy, w sklepie, czy przy bankomacie. Policjanci zachęcali do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności.

Dodatkowo podczas miłej i przyjaznej wymiany zdań, funkcjonariusze odpowiadali na pytania seniorów związane z tematyką spotkania, jak również na tematy związane z innymi problemami, jakie nurtują ludzi starszych, a mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Spotkanie pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group