Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 4724
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Jak wybrać dobrego prawnika?

Sobota, 4 czerwca 2022, 6:35
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Jak wybrać dobrego prawnika?
Fot. użyczone
Wybranie prawnika, posiadającego dużą wiedzę to jeden z czynników wpływających na pozytywny odbiór całej sprawy. Jednak mimo jej spełnienia istnieje szereg innych warunków, nie zawsze oczywistych, które to mogą spotęgować zalety lub wady kontaktu z taką osobą. Zatem na co zwrócić uwagę chcąc powierzyć swoje interesy dobremu prawnikowi?

Jakie najważniejsze cechy powinien posiadać dobry prawnik?

Wybierając dobrego prawnika, przede wszystkim, należy sprawdzić jego rekomendacje, nabytą wiedzę oraz doświadczenie. Zasięganie opinii innych często jest bardzo sprawdzonym sposobem na pozbycie się złudzeń lub uzyskanie pożądanych informacji. Dodatkowo można się dowiedzieć, ile taka usługa kosztuje i czy prawnik jest osobą rzeczową, a także czy wystarczająco pomógł. Nabyta wiedza, a także doświadczenie to cechy niezbędne w przypadku skomplikowanych spraw oraz wymagających zaangażowania kilku specjalizacji. Dzięki kancelarii o szerokim spektrum działania otrzymuje się pewność, iż sprawa zostanie rozpatrzona w każdym aspekcie oraz rozwiązana bez zatrudniania dodatkowych osób. Jednak usługi takie opiewają na wyższą stawkę niż zatrudnienie samodzielnego specjalisty.

Czy pierwsze wrażenie jest istotne w wybieraniu prawnika?

Pierwsze spotkanie z osobą, będącą kandydatem do otrzymania naszej sprawy jest niezwykle ważne. Dzięki takiemu kontaktowi otrzymuje się możliwość ocenienia warunków pracy, jego tępa, stosunku do klientów, a także zainteresowania osobą po drugiej stronie i jej problemem. Przychodząc osobiście pierwszy raz, otrzymujmy również pewność, że prawnik po drugiej stronie to ktoś, kto jest godny zaufania, empatyczny, znający się na swojej pracy lub też nie w zależności od tego na kogo się trafi, co jest bardzo ważną wskazówką w szczególności przy powierzaniu spraw trudnych. Dodatkowo warto również zadawać wszystkie nurtujące pytania, nawet jeśli wydają się głupie, prawnik powinien na nie opowiedzieć. Gdy jest inaczej, warto zastanowić się, czy to na pewno ktoś, kto będzie uczciwy i posiadający odpowiednią wiedzę.

Czy warto wybierać prawnika w jednej specjalizacji?

Zastanawiając się nad zatrudnieniem prawnika, należy określić, czy dana sprawa jest mocno rozbudowana, czy zamyka się w jednej specjalizacji. Jeśli do jej rozwiązania potrzeba umiejętności z wielu obszarów prawa, warto rozważyć udanie się do kogoś, kto posiada rozległą wiedzę bez ram lub do kancelarii. W przypadku gdy problematyka jest ścisła, lepiej będzie zaangażować osobę działającą w konkretnym obszarze. Przemawia za tym nie tylko niższa cena, ale również bardziej szczegółowa znajomość zagadnień.

Gdzie poszukać dobrego prawnika?

Dobry prawnik to bardzo cenna osoba, dlatego też jej poszukiwania powinno zacząć od zapytania znajomych i rodziny. Oprócz polecenia można dowiedzieć się także wielu istotnych kwestii, jak podejście do klienta, sposób rozmowy, czy dostępność. Prawników odpowiednich do prowadzenia poszczególnych spraw można poszukać np. w sieci, wpisując do wyszukiwarki Google frazę "Radca prawny Wrocław". Dzięki temu uzyska się opinie osób często ze sobą niepowiązanych, więc możliwie bardziej obiektywnych. Internet pozwala także na świadczenie bardziej rozlegle usług (np. województwo, cały kraj, zagranica), dlatego też rekomendacje w sieci są istotną kwestią w poszukiwaniu prawnika.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group