Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2689
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Jak wykonali budżet?

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 12:23
Aktualizacja: Wtorek, 11 sierpnia 2020, 8:04
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Jak wykonali budżet?
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Zbliża się termin Komisji Rewizyjnej, w związku z czym chcielibyśmy przedstawić Państwu krótkie podsumowanie z wykonania budżetu gminy Szczawno–Zdrój za 2019 rok.

Radni, wchodzący w skład komisji rewizyjnej rozpatrują przedstawione przez burmistrza sprawozdania z wykonania budżetu za 2019 r. biorąc pod uwagę działalność burmistrza w zakresie wykonania planu dochodów i wydatków w kontekście uchwały budżetowej.

Członkowie komisji, formułując wniosek o udzielenie lub nieudzielenie absolutorium Burmistrzowi Szczawna - Zdroju powinni opierać się jedynie o przesłanki merytoryczne (ocena wykonania budżetu) a nie polityczne, o czym przypomina ekspert RIO – Józefczyk.

Wykonanie budżetu za 2019 rok zrealizowano zgodnie z założeniami, niemal w 100%. Skład Orzekający Regionalnej Izby Obrachunkowej (RIO), po analizie sprawozdania rocznego, wydał opinię POZYTYWNĄ nt. wykonania budżetu gminy za 2019 r. Opinia jest pozytywna, bez uwag – bo inna być nie mogła w sytuacji, gdy wskaźniki mówią same za siebie.

Ponadto Szczawno – Zdrój znalazło się na pierwszych miejscach niezależnego Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce, co dowodzi że Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój jest gminą rozwijającą się dynamicznie, w której corocznie realizowane są inwestycje służące mieszkańcom i uzdrowisku.

Świetne wyniki finansowe to efekt dobrze prowadzonej polityki finansowej miasta i efektywnego wykonania zatwierdzonej przez Radę Miejską uchwały budżetowej, której organem wykonawczym jest Burmistrz Szczawna - Zdroju. Dzięki temu Gmina poradziła sobie w sytuacji kryzysowej związanej z wybuchem pandemii koronawirusa w Polsce, wspierając przy tym mieszkańców, lokalnych przedsiębiorców i kadrę medyczną.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group