Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 4557
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Jak zdobyć pierwszą pracę jako Młodszy Programista?

Wtorek, 14 lutego 2023, 6:37
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Jak zdobyć pierwszą pracę jako Młodszy Programista?
Fot. użyczone
Z jednej strony nieustannie rzucają Ci się w oczy kolejne ogłoszenia o pracę, z drugiej jednak słuchasz opowieści znajomych programistów o tym, jak długo czekali na pierwszą pracę i nie wiesz, co o tym sądzić? Choć na rynku pojawia się coraz więcej programistów, nadal jest to zawód bardzo przyszłościowy, dlatego warto się w nim kształcić. Trzeba jednak liczyć się z konkurencją. Podpowiadamy, jak zdobyć pierwszą pracę w branży programistycznej.

Podstawa to odpowiednie wykształcenie

Na programistyczny szczyt prowadzi wiele dróg. Możesz skończyć studia informatyczne (wieloletnie i bardzo ogólne), uczyć się samodzielnie (co niestety często jest nieefektywne i ostatecznie prowadzi w ślepy zaułek) lub zapisać się na intensywny kurs programowania https://codecool.com/pl/. Nauka programowania w Codecool trwa 10 miesięcy i jest w pełni skupiona na poznawaniu różnorodnych języków i narzędzi programistycznych. Jeśli swoje pierwsze kroki w kodowaniu postawisz pod okiem fachowców z branży, to unikniesz nabycia złych nawyków, które później mogą kłaść się cieniem na Twoich osiągnięciach. Nauka programowania na kursie pozwoli Ci od samego początku przestrzegać dobrych praktyk i pisać tzw. czysty kod – a to na pewno nie umknie potencjalnemu pracodawcy. Zależy mu bowiem, by nowy pracownik uzupełni zespół, a nie wprowadzał w nim chaos. 

Pokaż, że jesteś elastyczny i uniwersalny

Obecnie rynek potrzebuje developerów, którzy gotowi są zająć się zadaniem programistycznym od A do Z. Osób, które kodują tylko w jednym języku i zajmują się ściśle wyspecjalizowaną gałęzią programowania, poszukują tylko nieliczne firmy. Warto zatem zadbać o kompleksowe wykształcenie, wybierając kurs Full-stack Developer, gdzie opanujesz zarówno języki front-endu, jak i back-endu, a ponadto poznasz techniki testowania aplikacji oraz opanujesz niezbędne do pracy na tym stanowisku kompetencje miękkie. 

Wybierz kurs z gwarancją pracy

Rozpoczynając naukę kodowania, nie oczekuj, że po trzech miesiącach weekendowych zajęć będziesz mógł aplikować na stanowisko Młodszego Programisty. Programiści wykorzystują wiele narzędzi do codziennej pracy, ich poznanie oraz opanowanie wymaga czasu. Im więcej godzin kodujesz, tym lepiej. Kurs w Codecool to 10-miesięczna intensywna nauka, podczas której realizujesz 4-modułowy program kształcenia. Aby nie martwić się w tym czasie, zmieniającą się branżą programistyczną i wymaganiami pracodawców, warto wybrać kurs z gwarancją pracy. Wówczas po zakończeniu kształcenia w Codecool, zostaniesz zaproszony na kilka rozmów kwalifikacyjnych z firmami partnerskimi. Dzięki temu przez cały okres nauki możesz skupić się na poszerzaniu wiedzy i doskonaleniu umiejętności, ponieważ pierwsza praca w charakterze Młodszego Programisty już na Ciebie czeka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group