Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 6438
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Jak znaleźć pracę, gdy brak nam pomysłów na przyszłość?

Sobota, 2 lipca 2022, 6:49
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Jak znaleźć pracę, gdy brak nam pomysłów na przyszłość?
Fot. użyczone
Koronawirus wpłynął na przyspieszenie zmian w karierze zawodowej. Dla niektórych z nas zmiany te zostały wywołane masowymi zwolnieniami i urlopami. Dla innych samotność spowodowana pandemią ujawniła rozbieżności między naszą pracą a naszymi wartościami.

Aby znaleźć pracę, która rzeczywiście będzie Ci się podobać, musisz świadomie wybierać miejsca i sposoby składania aplikacji. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby uporządkować swoje działania. Skuteczne poszukiwanie pracy jest proste.  Trzeba tylko znaleźć oferty pracy, które odpowiadają Twoim potrzebom i celom. Najtrudniejsze jest natomiast określenie tych celów i potrzeb. Najnowsze oferty pracy odnajdziesz w serwisie ogloszenia24m.pl

Zanim przejrzysz ogłoszenia dokonaj analizy swojej sytuacji

Co jest dla Ciebie najważniejsze, a co wręcz przeciwnie - najmniej ważne w przyszłej karierze zawodowej? Zastanawiając się nad tym pytaniem, pomyśl o swoich poprzednich miejscach pracy i stażach. Weź pod uwagę sześć czynników: środowisko (w jakiej kulturze najlepiej się czujesz?), rola (jakiego rodzaju rozwoju kariery szukasz?), wynagrodzenie (jaki jest Twój optymalny przedział?), nabywanie umiejętności (czy chcesz się specjalizować w jakiejś dziedzinie?), opis kariery (jak przedstawia się Twoje CV?), horyzont (jakie są kolejne kroki?). Jeśli odpowiesz sobie na te pytania będziesz wiedział na jakich ogłoszeniach i ofertach powinieneś się skupić.

Skup się na szukaniu pracy, która Ci odpowiada

Kiedy już wiesz, jakie są Twoje oczekiwania i z kim powinieneś rozmawiać, albo o jaką pracę się starać znalezienie pracy będzie prostsze, dlatego że skupisz się na konkretnej ścieżce i w jej kierunku będą biegły Twoje działania. Kiedy zaczniesz szukać pracy, skorzystaj z zaawansowanych opcji wyszukiwania na portalach z ogłoszeniami o pracę, aby znaleźć oferty pracy za pomocą słów kluczowych, które pasują do Twoich zainteresowań, rodzaju poszukiwanej pracy i lokalizacji, w której chcesz pracować.

Zawężenie kryteriów wyszukiwania pomoże Ci skupić się na szukaniu pracy i zaoszczędzić czas i energię omijając nietrafione propozycje. Skorzystaj z zaawansowanych opcji wyszukiwania, aby zawęzić kryteria do lokalizacji, w której chcesz pracować, oraz do konkretnych stanowisk, które Cię interesują.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group