Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4563
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Jak zostać rachmistrzem spisowym?

Piątek, 4 czerwca 2010, 19:22
Aktualizacja: 19:23
Autor: Sven
Od 1 września do 31 października Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi w całym kraju Powszechny Spis Rolny. W związku z tym rozpoczął się nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych. Należy się spieszyć, ponieważ zgłoszenia będą przyjmowane tylko do 11 czerwca w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. Sienkiewicza 6–8.

Aby zostać kandydatem na rachmistrza, trzeba spełnić określone warunki. Należy być osobą pełnoletnią, legitymować się wykształceniem co najmniej średnim geodezyjnym, rolniczym lub ekonomicznym, a najlepiej być studentem, posługiwać się komputerem. Należy być sprawnym fizycznie, łatwo nawiązywać kontakty i posiadać umiejętności interpersonalne oraz wzbudzać zaufanie, być asertywnym, cierpliwym i uprzejmym, a także umieć sobie radzić w sytuacjach konfliktowych oraz zachowywać spokój w trakcie prowadzenia rozmów, posiadać pełnię praw publicznych i nie mieć na koncie wyroku za przestępstwo umyślne. Czyli krótko mówiąc, nie jest to robota dla każdego.

Osoby zakwalifikowane jako kandydaci, wezmą udział w obowiązkowym, kilkudniowym szkoleniu, w czasie którego powinni posiąść konieczną, do przeprowadzenia spisu, wiedzę. Szkolenie zakończone będzie egzaminem.

Ostatnie słowo należy jednak do dyrektora Urzędu Statystycznego, który powołuje rachmistrzów na wniosek Gminnego Komisarza Spisowego. W Wałbrzychu jest nim Prezydent Piotr Kruczkowski.

Ważnym szczegółem jest konieczność złożenia przyrzeczenia następującej treści: „Przyrzekam, że będę wykonywać swoje prace na rzecz statystyki publicznej z całą rzetelnością, zgodnie z etyką zawodową statystyka, a poznane w czasie ich wykonywania dane jednostkowe zachowam w tajemnicy wobec osób trzecich.”
Na koniec jeszcze dwie uwagi. Po pierwsze, rachmistrze, w czasie wykonywania obowiązków, będą podlegać ochronie prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym. Po drugie, bezrobotny, na czas zawarcia umowy o pracę zleconą przy Powszechnym Spisie Rolnym 2010 roku, traci prawo do zasiłku i statusu bezrobotnego, a bezrobotny zarejestrowany bez prawa do zasiłku, traci status bezrobotnego.

Niestety nie wiemy, ile można zarobić. Wiemy natomiast, że w Gminie Miejskiej Wałbrzych, potrzebne są tylko dwie osoby. Dlatego proponujemy rozejrzeć się w sąsiednich gminach wiejskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group