Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 2637
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Świdnica: Jaka przyszłość czeka Henryka Z.?

Niedziela, 8 lutego 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:36
Autor: red
REGION, Świdnica: Jaka przyszłość czeka Henryka Z.?
Fot. red
W Świdnicy od kilku tygodni tematem numer jeden wśród mieszkańców jest sprawa seryjnego pedofila i mordercy Henryka Z., który w styczniu tego roku opuścił więzienne mury.

Henryk Z. w styczniu wyszedł z więzienia po 25-letnim pobycie w odosobnieniu. Taki wyrok otrzymał za morderstwo i gwałt na 5-miesiecznym dziecku. Wcześniej Henryk Z. dopuścił się również 7 innych gwałtów na nieletnich. Przed 25 laty, kiedy Henryk Z. usłyszał wyrok, zrzekł się swojego mieszkania w Świdnicy. I tu powstaje problem, bowiem zgodnie z obowiązującymi przepisami, teraz po opuszczeniu więzienia samorząd musiał zapewnić Henrykowi Z. inne mieszkanie w mieście. I tak też się stało. Otrzymał on lokal socjalny w jednej z miejskich kamienic. Wśród mieszkańców zawrzało, bowiem obawiają się oni o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci.

Na razie wiadomo tylko tyle, że Henryk Z. został zbadany w szpitalu psychiatrycznym i na podstawie wyników tych badań, biegli wydadzą opinię na temat mieszkańca Świdnicy. Być może zajdzie konieczność umieszczenia go w odosobnieniu. Istnieje prawdopodobieństwo, że zostanie umieszczony w ośrodku w Gostyninie, ale to okaże się prawdopodobnie dopiero w marcu.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group