Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3729
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jakby co, to oni przyjdą z pomocą

Wtorek, 30 marca 2010, 20:52
Aktualizacja: Środa, 31 marca 2010, 8:05
Autor: Sven
Wałbrzych: Jakby co, to oni przyjdą z pomocą
Rywalizacja miała bardzo zacięty charakter
Fot. Sven
Hala wałbrzyskiego OSiR–u na Nowym Mieście gościła dziś liczną grupę uczniów i ich opiekunów. Powodem był półfinał konkursu pt. „Uczę się bezpiecznie żyć”.

Rywalizowali zawodnicy z czterdziestu dziewięciu podstawówek i czternastu gimnazjów z terenu dawnego województwa wałbrzyskiego.

Tematyka konkursu jest bardzo rozległa. Obejmuje zagadnienia pierwszej pomocy, bezpieczeństwo w ruchu drogowym i różnych sytuacjach dnia codziennego, elementy ekologii, zapobieganie przemocy w życiu codziennym.

Rywalizowano w czterech grupach wiekowych: klasy „0”, I-III, IV-VI oraz gimnazjaliści. Wyłoniono po trzy najlepsze zespoły w każdej grupie, które wezmą udział w majowym Finale Dolnośląskim.

W kategorii klas „0” wygrało Przedszkole Miejskie ze Szczawna Zdroju przed PSP 1 ze Świdnicy i PSP 30 z Wałbrzycha. W kategorii klas I – III wygrał Zespół Szkół nr 2 z Kamieńca Ząbkowickiego przed PSP 30 z Wałbrzycha i PSP 4 z Ziębic. Wśród klas IV – VI najlepsi byli uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 z Kamieńca Ząbkowickiego przed PSP 1 również z Kamieńca i ZS Fundacji Szkoła Gminną Menadżersko – Księgową z Wałbrzycha.

Wśród gimnazjów, reprezentowanych jednoosobowo, kolejność była następująca: Małgorzata Kałuża z PG 3 z Wałbrzycha, Michał Wiśniewski z PG z Kamieńca Ząbkowickiego, Wojciech Arabucki z PG 2 z Nowej Rudy. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki.

Organizatorami konkursu są Zarząd Województwa Dolnośląskiego, Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Jednakże nie udałoby się przeprowadzić tak dużego konkursu bez fachowców z różnych dziedzin i sędziów, którymi byli policjanci, strażacy, ratownicy medyczni, strażnicy miejscy, ratownicy wodni i górscy.

Jak powiedział nam szef komitetu organizacyjnego konkursu Maciej Gałęski, idea krzewienia wiedzy o szeroko pojętym bezpieczeństwie będzie w przyszłości rozwijana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group