Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 3687
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Jaki darmowy antywirus jest najlepszy?

Wtorek, 30 listopada 2021, 6:46
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Jaki darmowy antywirus jest najlepszy?
Fot. użyczone
Korzystanie z urządzeń z dostępem do Internetu jest codziennością – obecnie nie da się w pełni wykorzystać potencjału smartfonów czy laptopów bez łączności z siecią. Warto jednak pamiętać, że Internet niesie nie tylko korzyści, ale i zagrożenia. Czy darmowy antywirus skutecznie ochroni urządzenie przed cyberatakami? Jak wybrać program antywirusowy?

Antywirus – darmowy czy płatny?

Na rynku znajdziesz całkiem spory wybór oprogramowania antywirusowego. Oprócz programów płatnych, możesz pokusić się o darmowy antywirus. Czy jednak będzie on odpowiednio chronił Twoje urządzenie i zapobiegnie zagrożeniom, jakie niesie Internet?

Przede wszystkim zastanów się, czy korzystasz ze swojego urządzenia tylko i wyłącznie do celów prywatnych, czy może służy Ci ono do pracy. Jeśli nie przechowujesz na dyskach żadnych istotnych danych, kopii dokumentów czy plików z poufnymi informacjami, darmowy antywirus spełni swoją funkcję. Jeśli zatem zdecydujesz się na skorzystanie z nieodpłatnego programu, koniecznie sprawdź, jakie opcje oferuje i porównaj jego funkcjonalność z kilkoma innymi propozycjami.

Najważniejsze funkcje, jakie powinien zawierać darmowy antywirus, to skanowanie stron internetowych, zapora sieciowa, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem czy chociażby ochrona haseł.  Z reguły oprogramowanie płatne oferuje jednak szereg dodatkowych funkcji, a ochrona urządzenia jest regularnie wzmacniana przez częste aktualizacje. Programy antywirusowe nie należą do tanich, ale ich skuteczność zdecydowanie przewyższa możliwości darmowych wersji.

Najlepszy darmowy antywirus

Nie zawsze od razu wiadomo, które z oferowanych rozwiązań odpowie na Twoje potrzeby, a płacenie za program, który nie przynosi wymiernych efektów, nie jest najlepszym sposobem na przetestowanie możliwości antywirusa. Dlatego też producenci profesjonalnego oprogramowania antywirusowego często oferują nieodpłatne skorzystanie z wersji próbnej swojego produktu.

Możesz w ten sposób sprawdzić jak działa wybrany antywirus – darmowy okres testowy jest zwykle aktywny przez  30 dni. W tym czasie możesz zweryfikować swoje potrzeby i porównać je z ofertą wybranego programu ochrony komputera. Następnie zdecydujesz, czy warto wykupić subskrypcję, czy może potrzebujesz nieco innego rozwiązania, bogatszego lub uboższego w wybrane funkcje.

Darmowy antywirus na smartfon

Twórcy programów antywirusowych dbają o wszystkie Twoje urządzenia – możesz z powodzeniem wykorzystać pakiet, który obejmie ochroną laptopa i smartfon. Większość producentów oferuje swoje produkty w wersjach dostosowanych do różnych systemów operacyjnych – wystarczy tylko dobrać rodzaj oprogramowania do platformy, na której opiera się Twoje urządzenie.

Niektóre z popularnych antywirusów na smartfony oferują udogodnienia, które pozwalają na zdalną ochronę zagubionego urządzenia i pomagają w jego odnalezieniu. Warto sprawdzić, który antywirus darmowy zapewnia faktycznie pomocne funkcje i wybrać opcję dostosowaną do swoich preferencji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
60%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group