Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1776
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jakie imprezy czekają na nas w weekend

Wiadomości: REGION
Piątek, 20 lipca 2012, 10:54
Aktualizacja: 10:55
Autor: PAW
Fot. red
Zapraszamy do zapoznania się z planem imprez kulturalnych i sportowych, jakie odbędą się w Wałbrzychu i w okolicy w weekend.

20 lipca (piątek):

17.00 – Urząd Stanu Cywilnego, ul. Kopernika 2 - odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Tadeuszowi Nalepie i Mirze Kubasińskiej

18.00 – Amfiteatr Teatru Dramatycznego - koncert uczestników Letnich Warsztatów Gitarowych w Jedlinie Zdroju oraz Festiwalowej Orkiestry Gitarowej

21 lipca (sobota):

9:00 - Rowerowy weekend w Mieroszowie (w weekend 21-22 lipca Mieroszów, stanie się areną rowerowych zmagań z naturą, przewyższeniami i własnymi słabościami. Każdy miłośnik twardej górskiej rywalizacji powinien koniecznie zapisać tą datę w swoim kalendarzu. Dzięki współpracy portalu emtb.pl, Gminy Mieroszów oraz Mieroszowskiego Centrum Kultury, będzie to czas niezapomniany zarówno dla wyczynowców ceniących wysiłek i adrenalinę, jak i tych wszystkich dla, których przygoda z MTB dopiero się rozpoczyna)

10:00 – była stacja kolejowa Jugowice - Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu (w tym roku bawimy się w stylu country – czyli odrobina Dzikiego Zachodu w kolejowych klimatach. Pierwszy dzień – sobota – to już tradycyjnie dzień zmagań w jeździe drezyną ręczną na czas. Startujemy o godzinie 10:00 w czterech kategoriach: OPEN, RODZINNA, KOBIECA i DZIECIĘCA. W samo południe o godzinie 12:00 planowany jest pierwszy w historii zawodów wyścig równoległy drezyn w kategorii VIP. W tej kategorii startować mogą dwuosobowe drużyny, po okazaniu wysłanych przez nas specjalnych zaproszeń. W tym samym czasie, w godzinach 10:00-18:30 możliwe także będą dodatkowo przejażdżki rekreacyjne drezynami ręcznymi jak i spalinowymi po stacji jak i po wyznaczonym fragmencie linii kolejowej 285. W niedzielę możliwe będą przejażdżki rekreacyjne drezynami ręcznymi i spalinowymi. Jak co roku przewidzieliśmy dla Państwa szereg dodatkowych atrakcji. Oczywiście nie zabraknie czegoś na ząb i popitkę)

16.00 – Jedlina Zdrój – Biała Sala – „Finałowe gitary" - koncert uczestników Letnich Warsztatów Gitarowych oraz Festiwalowej Orkiestry Gitarowej

19.00 – Teatr Zdrojowy Szczawno Zdrój - koncert z cyklu „Pory roku" - recital pianisty Macieja Pabicha

22 lipca (niedziela):

11:00 – Zamek Książ - Baśniowy Książ - wycieczki z przewodnikiem (podczas spacerów po komnatach zamkowych, tarasach, korytarzach i dziedzińcach szukać będziemy skrzydlatego Pegaza, odważnego i sprytnego Herkulesa, przyjrzymy się pojedynkowi Ateny z Arachne zamienionej w pająka, dowiemy się, dlaczego pobliska skała nazywana jest Skałą Olbrzyma oraz czy perły przyniosły pięknej księżniczce Daisy pecha i czy Książ ma swoja „białą damę”)

12:00 – Rynek – „Z Mamą i Tatą zwiedzam Wałbrzych” - opowieści o rzeczach... powszednich, czyli zajęcia w muzeum i w tajemniczym ogrodzie (zajęcia w Muzeum w Wałbrzychu, podczas których dowiemy się, jak nabić syfon oraz, jak nabić kogoś w butelkę, będziemy złocić przedmioty i stworzymy ze starych całkiem nowe rzeczy)

12:00 – Mieroszów – Góra Parkowa - MTB dla dzieci i młodzieży (zapraszamy dzieci i młodzież na Górę Parkową, na zawody rowerowe promujące kolarstwo górskie MTB 2012. Godzina 15:00 to czas na Festyn rodzinny. I tu nie wygaśnie duch rywalizacji, po której będzie można odetchnąć przy dobrej muzyce).

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group