Piątek, 24 marca
Imieniny: Katarzyny, Marka
Czytających: 4757
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Jakie miesięczne soczewki toryczne wybrać?

Środa, 22 lutego 2023, 6:39
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Jakie miesięczne soczewki toryczne wybrać?
Fot. użyczone
Astygmatyzm to dość często spotykana wada wzroku – statystyki wskazują, że może dotyczyć nawet 40% populacji. W wielu przypadkach jest niewielki i nie wpływa na ostrość widzenia. Pozostałe osoby korzystają z korekcji za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych, którym teraz poświęcimy nieco uwagi. Sprawdzamy, co powinno wyróżniać soczewki wykorzystywane w celu korekcji astygmatyzmu? Które z nich są szczególnie godne polecenia?

1. Czym wyróżniają się soczewki toryczne?
2. Rodzaje soczewek na astygmatyzm
3. Dlaczego warto wybrać soczewki Air Optix Plus HydraGlyde for Astigmatism?
 
Jeszcze kilka - kilkanaście lat temu osoby poszukujące soczewek na astygmatyzm miały bardzo ograniczony wybór. Obecnie zmieniło się to, a asortyment obejmuje wiele modeli zróżnicowanych pod kątem częstotliwości noszenia i dodatkowych udogodnień zapewniających komfort. Za ciekawy przykład mogą posłużyć soczewki Air Optix Hydraglyde Astigmatism, o których więcej opowiemy za chwilę.

Czym wyróżniają się soczewki toryczne?

Jak już wiemy, do korekcji astygmatyzmu przeznaczone są soczewki kontaktowe określane mianem soczewek torycznych, na przykład wspomniane soczewki Air Optix Hydraglyde Astigmatism. Od zwykłych soczewek różnią się konstrukcją wynikającą ze zróżnicowania grubości. Mają dzięki temu dodatkowe parametry: moc cylindra - wskazującą na głębokość astygmatyzmu oraz oś określającą ustawienie cylindra. Ponieważ astygmatyzm bardzo często występuje w połączeniu z krótkowzrocznością lub nadwzrocznością, soczewki toryczne mają również standardowe moce sferyczne.

Rodzaje soczewek na astygmatyzm

Obecnie w asortymencie soczewek dla astygmatyków możemy znaleźć kilka rodzajów szkieł torycznych. Podstawowa klasyfikcja różnicuje je ze względu na częstotliwość wymiany. Największą popularnością cieszą się soczewki miesięczne (Air Optix Plus Hydraglyde występują w tym wariancie) oraz soczewki jednodniowe. Można znaleźć także warianty dwutygodniowe lub - rzadziej oferowane - o jeszcze dłuższym trybie noszenia.

Soczewki mogą być również produkowane z różnych materiałów. Do chętnie wybieranych zaliczają się soczewki hydrożelowe - dobrze uwodnione i miękkie, a coraz większą popularnością cieszą się soczewki silikonowo-hydrożelowe, do których zaliczają się wspomniane już wcześniej miesięczne soczewki kontaktowe Air Optix Plus Hydraglyde For Astigmatism zapewniające wysoką przepuszczalność tlenu.

Dlaczego warto wybrać soczewki Air Optix Plus HydraGlyde for Astigmatism?

Soczewki miesięczne Air Optix Plus Hydraglyde For Astigmatism to bardzo chętnie wybierane miesięczne soczewki toryczne. Budowa soczewek gwarantuje wygodne dopasowanie i stabilność na oku, a silikonowo-hydrożelowy materiał Lotrafilcon B pozwala zachować odpowiednie nawilżenie oka za sprawą odpowiedniej dawki tlenu.

Sklep internetowy kontaktowe.pl

Adres firmy:
Jaworowa 9, 55-003 Nadolice Wielkie
Telefon:
+48 76 870 32 20
Strona WWW:
https://www.kontaktowe.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group