Czytających: 3920

Wałbrzych/Kraj: Jakie plany ma reprezentacja Polski przed Mundialem Siatkówki?

Wtorek, 2 sierpnia 2022, 8:00
Autor: materiał zewnętrzny
Reprezentacja Polski zdobyła brązowe medale w męskiej Lidze Narodów w siatkówce. W meczu o trzecie miejsce Polacy pokonali Włochy w trzech setach.

Zbliżają się mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn, w których zagra oczywiście jeden z gospodarzy, czyli reprezentacja Polski. A ostatnio poznano pełny harmonogram meczów turniejowych i ostatecznie zatwierdzono terminy i miejsca ich rozgrywania, więc można wybierać faworytów na https://gg.bet/pl/volleyball. Jakie są plany zespołu na przyszłość i jak przygotowuje się do Mundialu?

W Bolonii (Włochy) odbył się mecz o trzecie miejsce męskiej Lidze Narodów Siatkówki, w którym polska drużyna pokonała Włochów. Spotkanie zakończyło się miażdżącym zwycięstwem Polaków w trzech setach z wynikiem 25:16, 25:23, 25:20. Nie wszystkie jednak mecze dla reprezentacji były udane, więc trzeba popracować nad błędami. Tak mówi trener:

"Potrzebujemy czasu na zgranie się i zbudowanie relacji w zespole".

Grafik polskiej kadry teraz jest dość napięty. W sobotę 13 sierpnia w Radomiu odbędzie się towarzyski mecz reprezentacji Polski z Ukrainą. W okresie od 18 do 20 sierpnia przewidziana jest także kolejna impreza w polskiej siatkówce – XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie. Wezmą w nim udział reprezentacje Argentyny, Iranu i Serbii. Ponadto 23 sierpnia we wtorek biało-czerwoni ponownie zagrają w Katowicach z drużyną z Argentyny.

Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn odbędą się w Polsce i Słowenii od 27 sierpnia do 11 września. Polscy siatkarze rozegrają wszystkie swoje mecze w grupowej rundzie mistrzostw w Katowicach. Na Mistrzostwach Świata 2022 Polska zagra w grupie C z Bułgarią, Meksykiem i Stanami Zjednoczonymi.