Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 2658
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Jakie są zalety posiadania konta dla młodych?

Wtorek, 28 grudnia 2021, 13:49
Aktualizacja: 13:50
Autor: ts
Polska: Jakie są zalety posiadania konta dla młodych?
Fot. ts
Bankowość internetowa jest coraz bardziej popularna. O ile jeszcze wiele lat temu przeważnie była ona zarezerwowana tylko i wyłącznie dla osób starszych, tak dziś konta młodzieżowe są coraz bardziej popularne. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ młode osoby również powinny dojrzewać w świecie, w którym szanuje i oszczędza się pieniądz. Postanowiliśmy więc na własną rękę przekonać się o zaletach konta młodzieżowego. Aby się o nich dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Możliwość oszczędzania pieniędzy
Nie ma co ukrywać, że osoby przedsiębiorcze są bardziej skazane na sukces, aniżeli ci, którzy nie szanują pieniędzy i wydają ją z prędkością światła. Przez wieki oszczędzano pieniądze na tzw. czarną godzinę. Nawet osoby starsze, które pracują i przeważnie mają dostęp do niemałych pieniędzy muszą mieć, a przynajmniej powinny odkładać pieniądze, by mogły w przyszłości pokryć ważne wydatki. Często jest to zakup nowego samochodu albo też sfinansowanie wakacji. Nie inaczej jest z młodymi osobami, które również powinny mieć możliwość oszczędzania.

Dlaczego młodzi powinni oszczędzać? Przede wszystkim jest to zaszczepienie pozytywnych postaw u młodego człowieka i pokazanie, że na każdy pieniądz trzeba sobie zasłużyć. Przeważnie młode pokolenie, szczególnie w ostatnich latach jest przesiąknięte duchem konsumpcjonizmuNajlepsze konta dla młodych pozwolą im na oszczędzanie. Istotna jest tutaj rola rodziców, którzy powinni tłumaczyć, że pieniądze biorą się z ciężkiej pracy i nawet najdrobniejsze zaoszczędzone pieniądze mogą w przyszłości dać większą sumę, która ułatwi takiemu człowiekowi wejście w dorosłe życie. Młoda osoba przecież może chcieć zakupić pierwszy samochód, a może i pojechać na wakacje - dzięki „zachomikowanym” środkom stanie się to możliwe.

Bankowość internetowa dla młodych to niskie koszty
Konto młodzieżowe na pierwszy rzut oka nie liczy się niczym od rachunku dorosłej osoby. Dzięki takiemu rachunkowi osoba młoda może wziąć odpowiedzialność za gromadzone pieniądze, ale też ma szansę na niskie opłaty. Przeważnie banki za obsługę kont starają się obciążyć właściciela konta drobnymi opłatami. Co prawda przeważnie są to symbolicznie pieniądze, które są pobierane przy wypłacie z konta albo też stałą, miesięczną kwotą za prowadzenie rachunku.

Bankowość internetowa dla młodych ma ten plus, że przeważnie banki starają się obciążać opłatami w sposób minimalny, a nawet i niektóre z nich oferują wszelkie usług za darmo. Oczywiście, jest to też w pewien sposób marketing, który ma doprowadzić do przywiązania do danego banku, natomiast jeżeli można nie ponosić żadnych opłat, to jest to tylko i wyłącznie na plus. Młode osoby również mają swoje potrzeby, a takie konto jak najbardziej będzie im służyć, gdy będą chcieli wyjść ze swoimi znajomymi na pizzę czy też do kina.

Otwartą kwestią pozostaje to, od kiedy uczyć dziecka prowadzenia konta. Jest to już kwestia indywidualna, należąca w pełni do rodziców. Dobrym rozwiązaniem może być nawet odkładanie pieniędzy dla dziecka, nawet wtedy, gdy jeszcze nie posiada na własną rękę takiego rachunku. Środki w określonej kwocie znacznie ułatwią start młodej osobie przy oszczędzaniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group