Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 7600
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jakość powietrza się poprawia

Czwartek, 25 maja 2023, 8:31
Aktualizacja: 9:05
Autor: red
Wałbrzych: Jakość powietrza się poprawia
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Na wczorajszej konferencji prasowej prezydent Roman Szełemej podsumował ostatnich kilka lat działań miasta na rzecz poprawy jakości powietrza.

Tylko w latach 2016-23 Gmina Wałbrzych wydała na termomodernizację budynków gminnych i wymianę w nich źródeł ciepła ponad 88 mln zł. Termomodernizację przeszły również wszystkie budynki oświatowe i opiekuńcze. Bardzo dużo zrobili też sami mieszkańcy, wymieniając piece dzięki dopłatom z różnych miejskich, rządowych i unijnych projektów.

- Sporo jeszcze pracy przed nami, ale już dzisiaj Wałbrzych nie pojawia się w czołówce żadnych rankingów miast z fatalną jakością powietrza. Jesteśmy zielonym miastem, ale aby było jeszcze lepiej tworzymy przy ul. Sienkiewicza 6-8 "Zielony Punkt", gdzie każdy będzie mógł zasięgnąć informacji o dofinansowaniu wymiany pieca - informuje prezydent.

Tymczasem zaczął już obowiązywać zakaz sprzedaży niektórych produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych. Chodzi m.in. o plastikowe sztućce, słomki czy patyczki higieniczne. Za złamanie zakazu będzie grozić nawet pół miliona złotych.

- Nareszcie! Niezbędne są jednak kolejne pilne kroki, jak system kaucyjny na butelki PET i całkowity zakaz sprzedaży toreb foliowych. Warto pamiętać, że to w Wałbrzychu jako pierwsi w Polsce w marcu 2019 roku zaczęliśmy walczyć z jednorazowym plastikiem - kontynuuje prezydent.

Twoja reakcja na artykuł?

6
32%
Cieszy
8
42%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
11%
Złości
3
16%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group