Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3523
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jan Jędrasik pełniącym obowiązki dyrektora BWA

Środa, 2 stycznia 2019, 11:40
Aktualizacja: 15:35
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Jan Jędrasik pełniącym obowiązki dyrektora BWA
Fot. red
Prezydent Roman Szełemej wydał zarządzenie w sprawie powołania Dyrektora Wałbrzyskiej Galerii Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych
w Wałbrzychu. Został nim Jan Jędrasik.

Prezydent powołał Jana Jędrasika z dniem 1 stycznia 2019 roku na stanowisko pełniącego obowiązki Dyrektora Wałbrzyskiej Galerii Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych w Wałbrzychu, a powołanie to nastąpiło na czas określony do dnia powołania dyrektora Wałbrzyskiej Galerii Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych w Wałbrzychu.

Jan Jędrasik zajmie miejsce Alicji Młodeckiej, która jest z zawodu historykiem sztuki. We wrześniu 1982 roku została powołana na stanowisko dyrektora Biura Wystaw Artystycznych. Galeria prezentuje obrazy w Zamku Książ oraz w siedzibie przy ulicy Słowackiego. Dzięki staraniom dyrektor Alicji Młodeckiej udało się w Wałbrzychu zorganizować pokazy dzieł wielu znakomitych twórców. W przeszłości Alicja Młodecka dostała medal „Mickiewicz-Puszkin” za rozwijanie współpracy kulturalnej Polski ze Wschodem. Otrzymała również tytuł „Zasłużony dla województwa dolnośląskiego”.
- Dla mnie praca w BWA to była misja i służba publiczna – mówi Alicja Młodecka. - Przepracowalam dla kultury wałbrzyskiej kilkadziesiąt lat i starałam się przyczynić do jej rozwoju.

Twoja reakcja na artykuł?

8
36%
Cieszy
3
14%
Hahaha
4
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
6
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group