Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2523
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: Jan Karski – człowiek wolności

Sobota, 4 października 2014, 6:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 października 2014, 18:48
Autor: organizatorzy/opr.red.
Walim: Jan Karski – człowiek wolności
Fot. organizatorzy
7 października 2014 roku w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, odbędzie się projekcja filmów o legendarnym kurierze AK i jego niekończącej się misji.

Po wielu latach milczenia Jana Karskiego, francuski dokumentalista Claude Lanzmann namówił go do wzięcia udziału w nagraniu wspomnień z czasów wojny. W październiku 1978 roku dawny kurier Polskiego Państwa Podziemnego, opowiedział dziennikarzowi o dwukrotnym wejściu do getta warszawskiego i o tym, co tam zobaczył. Wspominał również o próbach zainteresowania aliantów losem Żydów i podjęcia działań przeciwdziałających zagładzie.

Specjalna komiksowa projekcja filmu, wyprodukowana przez Muzeum Historii Polski i wytwórnię Walta Disneya odbędzie się o godzinie 11:00 - będzie to pokaz dla dzieci i młodzieży. Pasjonującą historię bohatera Polskiego Państwa Podziemnego, wziął na warsztat twórca kultowych amerykańskich komiksów: X-Men, Batman, rysownik Neal Adams. Głosu Janowi Karskiemu użyczył znakomity Maciej Stuhr.

Natomiast na godzinę 18.00 organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Walim do zapoznania się z niezwykła historią legendarnego kuriera AK.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group