Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3841
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jan Paweł II – pamiętamy!

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Wtorek, 8 listopada 2011, 15:02
Aktualizacja: 18:18
Autor: PAW
Fot. użyczone
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. To słowa naszego wielkiego rodaka papieża Jana Pawła II.

Jego nauczanie stanowi wielki skarbiec, z którego można nieustannie czerpać. Papież na długi czas pozostanie w naszych sercach nie tylko jako Widzialna Głowa Kościoła, lecz także jako nasz rodak – jako jeden z nas.

Z pewnością bardzo często będziemy wspominać Jego postać. Takie właśnie wspomnienie Jana Pawła II miało miejsce dziś w Zespole Szkół Samorządowych oraz w parafii Zesłania Ducha Świętego w Boguszowie-Gorcach. Zaprezentowany został program artystyczny połączony z pokazem multimedialnym przygotowany przez uczniów szkoły. Przy pomocy nauczycieli: Natalii Południak, Adama Mazura, Sławomira Glinkowskiego i księdza Mateusza Hajdera, uczniowie zaprezentowali krótką biografię Jana Pawła II oraz fragmenty papieskiego nauczania. Całość występu przeplatana była pieśniami i piosenkami religijnymi. Zabrzmiała oczywiście tradycyjnie najsłynniejsza już chyba „papieska” piosenka, znana każdemu Polakowi – „Barka”.

„Pamiętajcie o mnie za życia i po mojej śmierci” mówił kiedyś do nas Papież. Posłuszni więc Jego prośbie uczniowie ZSS w Boguszowie-Gorcach pamiętają i starają się, by pamiętać jak najdłużej.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group